۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸
رفع مشکلات و کمبودهای روستاها بهترین اقدام در راستای رونق تولید است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان:

رفع مشکلات و کمبودهای روستاها بهترین اقدام در راستای رونق تولید است

سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان رفع مشکلات و کمبودهای روستاها را بهترین اقدام در راستای رونق تولید در جامعه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری بازار و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان، اکبر محمدی در سومین جلسه کمیته راهبری طرح آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی با اشاره به اهمیت روستاها به عنوان کانون تولید و پایداری و تامین امنیت غذایی در کشور از روستاها به عنوان نقاط عطف سازمان فضایی، اقتصادی کشور نام برد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه های اجرایی همکار در اجرای طرح آبادانی و پیشرفت منظومه روستایی در بخش خاوومیرآباد مریوان گفت: تعامل، همکاری، هم افزایی و مشارکت بین بخشی دستگاه های اجرایی می تواند روند توسعه استان را تسریع ببخشد که به همین منظور خوشبختانه توانسته ایم طرح آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی در بخش خاوومیرآباد شهرستان مریوان را در حد قابل قبولی اجرایی و با استفاده از تجربیات کسب شده در اجرای این طرح، نسبت به تعمیم آن به دیگر بخش های استان اقدام نمائیم.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱۸قانون بودجه در سال ۱۴۰۲ در راستای اشتغال زایی بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان آمادگی خود را جهت تخصیص ۱۰ درصد از تسهیلات پیش بینی شده در قالب تبصره ۲ لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اعلام می دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود نظارت، استمرار، مانایی و پایداری در طرح پیشرفت منظومه های روستایی را کلید موفقیت این طرح در سطح استان اعلام کرد و افزود: برای دستیابی به نتیجه مطلوب تر در اجرای طرح منظومه های روستایی نیاز سنجی و امکان سنجی طرح با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های منطقه ای و به تفکیک هر روستا مد نظر قرار گیرد.

محمدی با تاکید بر ارائه آموزش های مهارتی در راستای توانمند سازی و تربیت نیروی ماهر و متخصص در روستاها با هدف ایجاد شغل و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، گفت: این سازمان آمادگی حمایت از برگزاری دوره های آموزشی در جهت تداوم اجرای طرح پیشرفت منظومه های روستایی در سطح استان را دارد.

در پایان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان خواستار ارائه گزارش تحلیلی و پایش عملکردی به صورت دوره ای در کمیته راهبری طرح آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی با هدف شناسایی نقاط ضعف و بهبود عملکرد دستگاه های اجرایی مشارکت کننده در این طرح شد.

کد خبر: ۲۶۰٬۴۳۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha