۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۸
بازگشت ۳۱ میلیارد ریال اضافه دریافتی به جیب اولیای دانش‌آموزان
رأی تعزیرات حکومتی برای یک دبستان صادر شد؛

بازگشت ۳۱ میلیارد ریال اضافه دریافتی به جیب اولیای دانش‌آموزان

شعبه مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی، مدیر یک دبستان را برای اضافه دریافتی ثبت‌نام دانش‌آموزان به برگشت ۳۱ میلیارد ریال به اولیا و پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.

به گزارش بازار، شهرام محسنی مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی درباره این پرونده افزود: پرونده یک دبستان غیرانتفاعی در تهران که از ۱۵۳ نفر از اولیای دانش‌آموزان ۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال وجه اضافه برای ثبت نام دریافت کرده ‌بود در شعبه هفتم مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی شد.

وی، میزان اضافه دریافتی این مدرسه به ازای هر نفر را ۲۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: مدیر این مدرسه در دفاع از خود، اصرار داشت که اولیا از پرداخت شهریه مکمل رضایت داشته‌اند اما هیچ مدرکی برای اثبات این ادعای خود به شعبه رسیدگی کننده ارائه نکرد.

محسنی با اشاره به قاطعیت تعزیرات حکومتی در برخورد با سودجویانی که نگاه اقتصادی به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم دارند، گفت: شعبه با احراز تخلف گرانفروشی، متهم را به استناد قانون تعزیرات حکومتی و مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا به پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.

وی اضافه کرد: شعبه با توجه به ضرورت مصون ماندن روند آموزشی دانش آموزان، حکم به پرداخت اضافه دریافتی ۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی به اولیای دانش‌آموزان صادر و متهم را به ارائه مدارک و اسناد پرداخت این مبالغ به شعبه ملزم کرد.

محسنی افزود: اولیا به دلیل نگرانی‌هایی که از ایجاد اشکال در تحصیل فرزندان خود دارند، عموماً در قبال این گرانفروشی‌ها سکوت می‌کنند اما با دستور رییس سازمان تعزیرات حکومتی از این پس، این سازمان تنها با دریافت گزارش مردمی و بدون نام شاکی به تخلفات شهریه مدارس رسیدگی می‌کند؛ بنابراین اولیا بدون دغدغه می‌توانند گزارش خود را به شعبه ملی تعزیرات حکومتی منعکس کنند.

به گفته مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، پس از همراهی نکردن آموزش و پرورش در ارائه گزارش مدارس متخلف، گشت تعزیرات حکومتی با همراهی بازرسان صمت، سازمان حمایت و نماینده مدارس غیرانتفاعی در یک مدرسه، این تخلف را کشف و با توجه به اهمیت موضوع در شعبه مهم و ملی رسیدگی کرد.

براساس این گزارش، دیگر پرونده‌های تخلف مدارس نیز روی میز قاضی شعبه مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

کد خبر: ۲۵۹٬۵۶۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha