۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۱
شاخص بهره‌وری عوامل تولید در دولت سیزدهم افزایش یافت
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

شاخص بهره‌وری عوامل تولید در دولت سیزدهم افزایش یافت

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: دولت سیزدهم فرصت بی‌بدیلی در کم کردن خلاء عملکرد و دسترسی به بالاترین میزان بهره‌وری عوامل تولید است.

به گزارش بازار، سیدمجتبی خیام‌نکویی در بازدید رییس بهره‌وری ایران از نمایشگاه دستاوردهای موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، ساختار، جایگاه و حمایت مناسب در کنار دانش و فناوری به روز را در راستای ارتقای بهره‌وری ضروری دانست و افزود: مسأله امنیت غذایی به عنوان مسأله درجه یک کشور باید در تمام قوا و دستگاه‌های اجرایی ظهور و بروز پیدا کند.

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به گستردگی و تنوع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در کشور بر اهمیت نقش این سازمان در سفره معیشت مردم تاکید کرد.

وی اضافه کرد: تحقق امنیت غذایی در کشور نیازمند دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی است و ارتقای بهره‌وری محصولات کشاورزی از اهداف اصلی این فرایند محسوب می‌شود.

خیام‌نکویی با اشاره به گسترش همکاری سازمان تات و سازمان ملی بهره‌وری در راستای افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی گفت: برگزاری جشنواره بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و مزارع نوآور بهره‌ور از جمله اقدامات مشترکی است که با همکاری دو سازمان قابلیت اجرا دارد.

تدوین برنامه ارتقای بهره‌وری حوزه کشاورزی با همکاری سازمان تات
«میرسامان پیشوایی» رییس سازمان ملی بهره‌وری در این بازدید ضمن اشاره به اهمیت حوزه کشاورزی گفت: فعالیت‌های بخش کشاورزی از دو منظر اقتصادی و اجتماعی دارای اهمیت بالایی است، که تاکید اول و اولویت اصلی برنامه هفتم، تحقق رشد اقتصادی با افزایش بهره‌وری است و بخش کشاورزی نقش موثری در این مهم برعهده دارد.

وی افزود: برنامه ارتقای بهره‌وری حوزه کشاورزی با همکاری سازمان تات، طراحی و تدوین شده که ترویج نیز بخش مهمی از آن است و باید با کمک یکدیگر در راستای تحقق آن گام برداریم؛ از جمله این که اصل و کلیت مزارع نوآور بهره‌ور برای سازمان ملی بهره‌وری شناخته و پذیرفته شده است و از این پس باید وارد مراحل اجرایی کار شد.

وی ضمن تشریح روند تخصیص جایزه ملی بهره‌وری به برگزیدگان بخش کشاورزی اظهارداشت: در بخش آموزش و توانمندسازی نیز می‌توان همکاری‌هایی در زمینه دوره‌های APO، برگزاری دوره‌های صلاحیت حرفه‌ای برای متخصصان بخش کشاورزی با ارائه گواهینامه بین‌الملل و غیره انجام داد.

کد خبر: ۲۵۸٬۴۹۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha