۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
کد خبر: . ۲۵٬۷۲۹
اشتیاق پیمانکاران برق برای تهاتر طلب خود با نفت/ افتتاح ۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه در شرایط تحریمی‌

اردکانیان، وزیر نیرو از امکان تهاتر نفت با بدهی برق وزارت نیرو خبر داد و گفت: امسال با وجود شرایط تحریمی ‌که با آن مواجه هستیم حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح در حوزه آب و برق به افتتاح خواهد رسید.

به گزارش بازار، رضا اردکانیان در حاشیه مراسم ارتقای پروژه ارتقای ظرفیت نیروگاه شهید بسطامی ‌شاهرود با اشاره به آغاز پویش #هر هفته_الف_ب_ایران از نیمه دوم سال گذشته، گفت: پارسال چیزی حدود ۳۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح در حوزه آب و برق افتتاح شد که حدود ۶۰ درصد آن با اتکا سرمایه‌های غیر دولتی بوده است. این حجم از سرمایه گذاری در شرایط تحریمی‌ و افت درآمدی‌های نفتی نشان می‌دهد که از همه فرصت‌های قانونی خود در جذب سرمایه گذار خارجی و تنوع بخشی به منابع مالی خود استفاده کردیم.

او با بیان اینکه امسال نیز چیزی حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح را در قالب پویش #هر هفته_الف_ب_ایران به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد : امیدوارم بعد از برداشته شدن مشکلاتی همچون تحریم هم عدم اتکا به درآمدهای نفتی در ما نهادینه شود و بیشتر به دنبال توسعه اقتصاد غیر نفتی باشیم.

تهاتر نفت با بدهی برق
وزیر نیرو همچنین در رابطه پرداخت مطالبات پیمانکاران صنعت برق نیزگفت: بر اساس قانون بودجه وزارت نیرو این اجازه را دارد که بدهی پیمانکاران این حوزه را از محل تهاتر با نفت پرداخت کند. هم اکنون در حال فراهم کردن سازوکار لازم برای اجرای این مصوبه هستیم. آن طرف هم طلب کاران وزارت نیرو هم اشتیاق فراوانی برای دریافت طلب خود از طریق تهاتر با نفت نشان داده اند.

اردکانیان ادامه داد : شاید تمامی‌ پیمانکاران برق خود شخصا قادر به صادرات نفت نباشند، اما می‌توانند از ظرفیت افراد دارای اهلیت در این حوزه استفاده کرده و به طلب به خود برسند.

نتیجه تغییر ساعت اداری در روزهای آینده اعلام می‌شود
این عضو کابینه دوازدهم همچنین در رابطه تغییر ساعت اداری با هدف مدیریت مصرف، گفت : یکی از عواید شرایط کرونایی تغییر ساعت کاری است که تا حدودی وزارت نیرو از آن بهره مند شد. اما در رابطه با تغییر کشوری ساعت اداری وزیر کشور امروز جلسه ای با استانداران کشور خواهد داشت و این مساله مورد بررسی قرار خواهند داد. چنانچه قرار باشد این تصمیم در سطح کشور اتخاذ شود، نیازمند ساز و کار خاصی است. در غیر این صورت استاندارها می‌توانند بسته به شرایط دمایی تصمیم‌هایی را در این رابطه با اتخاذ کنند که نتیجه نهایی آن در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
کد خبر: ۲۵٬۷۲۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =