۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸
تورم ۶۰ درصدی دولت روحانی فراموش‌شدنی نیست
سخنگوی دولت:

تورم ۶۰ درصدی دولت روحانی فراموش‌شدنی نیست

سخنگوی دولت با بیان اینکه هنوز کسری بودجه، تورم ۶۰ درصدی و سایر آمارهای منفی دولت روحانی از یاد مردم نرفته است، گفت: مردم بهانه گیری‌های مستمر مقامات ارشد دولتی سابق را فراموش نکرده اند.

به گزارش بازار، علی بهادری جهرمی در نشست خبری در خصوص یوم الله ۱۳ آبان گفت: نسل جوان دهه ۸۰ و ۹۰ موتورهای پیشرفت و تحول کشور هستند و باید از ظرفیت آنان جهت آینده‌سازی ایران استفاده کرد. ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روزی برای یادآوری جنایات آمریکا و اقدامات دیکتاتوری آنان با حمایت‌گری از نظام شاهنشاهی است.

سخنگوی دولت گفت: در آستانه سالروز ١٣ آبان هستیم و این ایام یادآور استمرار روحیه استکباری برخی از کشورهای غربی آمریکا و اروپایی است. امروز ملت های جهان صف خود را از حامیان تروریسم جدا کردند.

بهادری جهرمی گفت: در آستانه سفر دور دوم رییس جمهور به استان کردستان هستیم که در این دوره طرح های مختلفی افتتاح می شود و ١٧٨مصوبه حاصل دور نخست سفر رییس جمهور به این استان بود. ١۶ طرح با اعتبار ٣٢ میلیارد تومان در استان کردستان به بهره‌برداری خواهد رسید. در تخصیص اعتبارات به این استان تخصیص ویژه ای دیده شده است.

بهادری جهرمی درباره اتفاقات اخیر در غزه گفت: آمریکا و برخی از متحدانش تلاش کردند تحریف تاریخی شکل دهند و هویت جعلی رژیم صهیونیستی را مخفی کنند عملیات طوفان و این فجایع اخیر واقعیت رژیم را برای جهانیان زنده کرده است، برای مردم ادعاهای دروغ آن ها در حمایت از حقوق بشر محرز شد.

بهادری جهرمی درباره نهمین مقصد سفر استانی رئیس جمهور در دور دوم گفت: رئیس جمهور در امتداد سفرهای استانی دور دوم، برای سومین بار به استان کردستان سفر می کنند که سفر اول در دور اول سفرهای استانی و سفر دوم افتتاح پروژه سامانه آبرسانی سنندج بود.

وی افزود: سفر اول ۱۷۸ مصوبه با اعتبار بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان داشت و اعتبارات استان در سال ۱۴۰۱ دو هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان بوده است. همچنین از این میزان حدود هزار و ۵۸۴ میلیارد تومان تخصیص یافت و خوشبختانه در سال ۱۴۰۲ جهش اعتبار زیاد بود و با ۴۶ درصد رشد، مجموع اعتبارات به سه هزار و ۶۲۸ میلیارد تومان رسید.

سخنگوی دولت ادامه داد :در دولت سیزدهم ۱۶ طرح در استان کردستان با بیش از ۳۲۰ هزار میلیارد ریال به پایان رسیده که مهمترین آن راه آهن تهران-همدان- سنندج بود و طرحی که ۱۷ سال پیش عملیات اجرایی آن آغاز شد.

بهادری جهرمی این را گفت که در مجموع ۳۲ هزار میلیارد تومان پروژه های ریلی، فرودگاهی، تصفیه خانه آب، شهرک صنعتی به ارزش روز در این سفر به بهره‌برداری خواهد رسید

به گفته سخنگوی دولت ۲۶ هزار میلیارد تومان به صندوق های پیشرفت و عدالت استانی پرداخت شده است و سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای حمایت از تولید و اشتغال موضوع تبصره ۱۸ قانون و بودجه سال ۱۴۰۲، از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون مبلغ ۲۶هزار میلیارد تومان را تخصیص داده است. همچنین از محل حقوق دولتی معادن نیز مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان به این تبصره تخصیص داده شده است.

وی توضیح داد که ۲۶ هزار میلیارد تومان طی ۳ مرحله تخصیص داده و ۲۰ هزار میلیارد تومان آن دیروز تخصیص داده شده است.

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره بیانیه اخیر حزب اعتدال و توسعه گفت: این طبیعی است که جریانهای سیاسی خصوصا منتقدان دولت در ماه های منتهی به انتخابات مجلس با ادبیات اینچنینی سعی در جلب مخاطب داشته باشند؛ اما حافظه تاریخی مردم ما به خوبی گواه نادرستی داده های ارائه شده توسط این افراد است.

وی ادامه داد : مردم هنوز آمار فوتی های چندصدتایی در روز ناشی از کرونا را در دولت گذشته فراموش نکرده اند. هنوز کسری بودجه، تورم ۶۰ درصدی و سایر آمارهای منفی از یاد مردم نرفته است. مردم بهانه گیری‌های مستمر مقامات ارشد دولتی سابق در محقق نشدن وعده ها و حواله دادن امورات کشور به برجام و رفع تحریم و اف ای تی اف را فراموش نکرده اند.

سخنگوی دولت افزود: این‌ها همه بیانگر عملکرد نامطلوب متولیان وقت و منتقدان فعلی است.

سخنگوی دولت از افزایش ٣.۵برابر مبلغ وام روستایی خبر داد و گفت: این تسهیلات حدود سه و نیم برابر شده و به مبلغ ٣۵٠ میلیون تومان افزایش یافت و روستاییان با دریافت این وام با نرخ سود ۵ درصد امکان برای ساخت و ساز خواهند داشت

بهادری جهرمی لانه جاسوسی سابق آمریکا از آذر ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ۴۰ نشست با حضور خبرنگاران برگزار کرده است.

کد خبر: ۲۵۲٬۷۹۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha