۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
پذیره‌نویسی اولین صندوق سرمایه‌گذاری تخصصی خودرو

پذیره‌نویسی اولین صندوق سرمایه‌گذاری تخصصی خودرو

صندوق سرمایه‌گذاری بخشی بهین خودرو با نماد «بهین رو» از شنبه ۱۸ تا ۲۱ شهریورماه به مدت ۴ روز کاری پذیره‌نویسی می‌شود.

به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، صندوق سرمایه‌گذاری بخشی بهین خودرو با نماد «بهین رو» از شنبه ۱۸ تا ۲۱ شهریورماه به مدت ۴ روز کاری پذیره‌نویسی می‌شود.

صندوق بخشی یکی از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی است. در صندوق‌های سهامی حداقل منابع صندوق به میزان ۷۰ درصد در سهام و مابقی در سپرده‌های بانکی و یا اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌شود. در صندوق‌ بخشی نیز همین سازوکار حاکم است با این تفاوت که در صندوق‌های بخشی برخلاف صندوق‌ سهامی که در انواع سهم از صنایع مختلف ورود می‌کند، این صندوق‌ها بخش بزرگی از پرتفوی سهامی خود را به شکل متمرکز به یک صنعت خاص اختصاص می‌دهند.

بهین‌خودرو اولین صندوق بخشی صنعت خودرو در بازار سرمایه ایران است. این صندوق درصد قابل توجهی از پرتفوی خود را به خرید سهم‌های موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات اختصاص می‌دهد. بهین خودرو از نوع قابل معامله در بورس (ETF) است و افراد به راحتی می‌توانند این صندوق را از سامانه‌های معاملاتی آنلاین خرید و فروش کنند.

با توجه به سرمایه‌گذاری صندوق بخشی خودور در سهم‌های موجود در صنعت خودرو و ساخت قطعات، "بهین‌خودرو" برای آن دسته از سرمایه‌گذاران که زمان و دانش کافی برای تحلیل سهم‌های صنعت خودرو را نداشته ولی علاقمند به سرمایه‌گذاری در این صنعت هستند گزینه مناسبی به شمار می‌آید. سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی با توجه به ریسک بالاتری که متحمل خریداران این نوع صندوق‌ها می‌کند به همان نسبت بازده بالاتری را نیز برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورد.

مشخصات صندوق
نام صندوق: صندوق بهین خودرو- بخشی
نماد صندوق: بهین رو
نوع صندوق: صندوق سرمایه‌گذاری سهامی
اهداف: هدف از تشکیل صندوق، جمعآوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آنها به خرید انواع اوراق بهادار به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، بهرهگیری از صرفه‌جویی‌های ناشی از مقیاس و تأمین منافع سرمایه‌گذاران است.

موضوع و حدود فعالیت: موضوع فعالیت صندوق، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار از جمله سهام و حق تقدم سهام پذیرفته شده در بورس تهران و فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی، اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی و غیره است. موضوع فعالیت فرعی آن مشارکت در تعهد پذیره‌نویسی یا تعهد خرید اوراق بهادار می‌باشد. این صندوق از نوع صندوق سرمایهگذاری قابل معامله بخشی است و اکثر وجوه خود را صرف خرید اوراق بهادار در صنعت خودرو و ساخت قطعات می‌کند ...

تعداد کل واحدهای سرمایه‌گذاری: ۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ واحد
تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز پذیره‌نویسی شده: ۵,۰۰۰,۰۰۰ واحد
تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی قابل پذیره‌نویسی: ۴۹۵،۰۰۰،۰۰۰ واحد
مبلغ اسمی هر واحد: ۱۰,۰۰۰ریال

مزایای خرید صندوق بخشی خودرو
کسب سود از سهم‌های صنعت خودرو
قابل معامله در بورس (ETF)
نقدشوندگی بالا
داشتن بازارگردان
حفظ ارزش پول در مقابل تورم

کد خبر: ۲۴۲٬۳۱۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha