۱۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۴
موافقت با کمتر از ۳۰ درصد تقاضای نوسازی ماشین آلات معدنی

موافقت با کمتر از ۳۰ درصد تقاضای نوسازی ماشین آلات معدنی

مدیر صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: از ۶۰۰ تقاضا برای نوسازی ماشین آلات معدنی، فقط پرونده ۱۷۰ دستگاه برای دریافت تسهیلات بررسی و تایید شده است.

به گزارش بازار، فرید دهقانی افزود: از دی ماه پارسال برای ایجاد تقاضای ۶۰۰ دستگاه از هپکو شروع به بستن تفاهم نامه کردیم و قرار بر این بود که هزار میلیارد تومان از محل حقوق دولتی به صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی اختصاص پیدا کند که آن را با انعقاد قراردادی با بانک صنعت و معدن به میزان ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خلق اعتبار کنیم.

وی گفت: با فراخوانی که در سه نوبت ارائه شد، از ۶۰۰ دستگاه، ۱۷۰ دستگاه از طریق متقاضیان معدنی درخواست موثر شده که بعد از بازرسی کارشناسی توانستیم ۵۰۰ میلیارد را جذب کنیم و تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان از این منابع، پرداخت شده است و قرار شد از مرداد ۱۰۰ میلیارد تومان در ماه به هپکو تزریق شود تا حمایت موثری از بخش داخلی داشته باشیم.

دهقانی افزود: برای ۶۰۰ دستگاه ثبت نام شد، که حدود ۲۴۰ دستگاه را توانستیم پالایش کنیم و از این ۲۴۰ دستگاه، مدارک ۱۷۰ دستگاه تایید شده است.

وی درباره نحوه حمایت نیز گفت: ۷۰ درصد قیمت ماشین به صورت تسهیلات از طرف بانک عامل پرداخت خواهد شد که ۳۰ درصد آورده متقاضی خواهد بود و ما ۶ درصد یارانه سود و تسهیلات درنظر گرفتیم و ۱۷ درصد سود تهسلات پرداخت می‌شود.

مدیر صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی همچنین درباره نیاز سالانه به ماشین آلات معدنی افزود: نیاز ما برای تامین ماشین آلات معدنی، حدود ۱۵ هزار دستگاه است که بخشی از این دستگاه‌ها امکان تولید در داخل را ندارند و به لحاظ ارزشی، ۸۰ درصد تولید از طریق دستگاه‌هایی در معادن صورت می‌پذیرد که تولید داخلی ندارند.

کد خبر: ۲۴۰٬۹۳۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha