۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۳
بهره برداری از واحدهای نوسازی شده در بافت‌های فرسوده ۶ کلانشهر
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خبر داد

بهره برداری از واحدهای نوسازی شده در بافت‌های فرسوده ۶ کلانشهر

آیینی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام کرد: تعداد واحدهای در دست نوسازی بافت‌های فرسوده به ۱۴۷ هزار و ۹۰۰ واحد رسیده است.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه وشهرسازی، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، در خصوص افتتاح‌های هفته دولت مربوط به عملکرد نوسازی بافت‌های فرسوده شهری، گفت: هم‌زمان با هفته دولت با حضور رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی، بیش از یکصد هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور به بهره برداری رسید که بخشی از این واحدها به تعداد ۱۹ هزار و ۱۸۹ واحد مربوط به مسکن نوسازی شده و احداثی در بافت‌های فرسوده شهری بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امروز واحدهای نوسازی شده در بافت های فرسوده شهرهای تهران، مشهد، شیراز، بندر عباس و بوشهر با حضور استانداران در قالب برنامه کشوری افتتاح ۱۰۰ هزار واحد با حضور رئیس جمهور بهره برداری شد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه در چند سایت نمونه در محله نظام‌آباد شهر تهران و دیگری در محله سیس‌آباد در حاشیه شهر مشهد و در شهرهای شیراز، بندرعباس، یاسوج و بوشهر به عنوان سایت های نمونه نوسازی بافت‌های فرسوده افتتاح شد، یادآور شد: نزدیک به یک پنجم افتتاح‌های هفته دولت مربوط به نوسازی بافت‌های فرسوده بود که تلاش می‌کنیم تا در سال های آینده این رقم افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در حال حاضر، ساخت مسکن در بافت فرسوده به ۱۴۶ هزار و ۷۰۰ واحد رسیده است که این تعداد واحدها شامل ۴۰ هزار و ۵۲۲ پروژه در ۳۷۳ شهر است.

آیینی رشد صدور پروانه ساختمانی در شهر تهران طی مرداد امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در ۱۲۷ شهر را افزایشی اعلام کرد و گفت: در مجموع رشد صدور پروانه ساختمانی در ۵ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد رشد داشته است.

وی آمار صدور پروانه ساختمانی را برای شهر تهران در مردادماه معادل ۱۱۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته عنوان کرد و گفت: برای شهر تهران در ۵ ماه نخست امسال رشد ۱۴۲ درصدی ثبت شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تشکر از استانداران تمامی استان‌ها و شهرداران ۳۷۳ شهر که در نوسازی بافت فرسوده همراهی می‌کنند، گفت: بیش از ۷۰ درصد پروانه‌ها در بافت فرسوده به واحدهای یک تا ۳ طبقه تعلق گرفته و این‌ها حاکی است که در بافت فرسوده، نگاه‌ها به سمت تراکم کم است.

کد خبر: ۲۳۹٬۸۴۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha