۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۲
سازمان برنامه و بودجه اعتبارات و جداول استانی را ابلاغ کند؛ هیچ عذری پذیرفته نیست
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲:

سازمان برنامه و بودجه اعتبارات و جداول استانی را ابلاغ کند؛ هیچ عذری پذیرفته نیست

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: طبق اطلاعات واصله اعتبارات ملی به دستگاه ها ابلاغ شده است و اما اعتبارات استانی هنوز ابلاغ نشده است که این مسئله خارج از روال است

به گزارش بازار سید شمس الدین حسینی، در توضیح انتقاداتی نسبت به تاخیر در ابلاغ جداول بودجه سال ۱۴۰۲گفت: بنده مطلع هستم که در تاریخ ۲۴ الی ۲۵ فروردین ماه، رئیس مجلس شورای اسلامی جداول بودجه سال ۱۴۰۲ را ابلاغ کردند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اسفند سال گذشته احکام بودجه ابلاغ شد، بیان کرد: مستحضرید که در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲ به رغم تائید بودجه به دست شورای نگهبان، هئیت عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی را به قانون بودجه گرفت که در نوع خودش کم سابقه بود؛ به طور مثال این شورا احکام و جداولی که چندین بار به مانند (جدول ۲۱ )در قانون بودجه تصویب شده بود را ناگهان مورد ایراد قرار داد.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: در پی ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به قانون بودجه سال ۱۴۰۲، این قانون تغییرات اساسی داشت.

وی با ذکر مثالی پیرو تغییرات ماهوی صورت گرفته در قانون بودجه بیان کرد: به طور مثال همه ساله اعتبارات مربوط به قیر خارج از سقف بودجه بود که این بار الزام کردند که داخل سقف بودجه باشد و یا اعتبارات مربوط به محرومیت زدایی اساسا ذیل جدول ۲۱ می آمد اما انهم هم حذف شد و ما مجبور شدیم از بخش های دیگر، از جمله اعتبارات متفرقه کم کنیم تا این منابع تامین شود.

حسینی با ذکر مجدد این نکته که رئیس مجلس شورای اسلامی در فروردین ماه جداول بودجه سال ۱۴۰۲ را به دولت ابلاغ کرد، ادامه داد: بعد از گذشت یک هفته از ابلاغ جداول بودجه یعنی اواخر فرودین و ابتدای اردیبهشت رئیس جمهور هم جداول بودجه را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کردند.

وی تاکید کرد: براساس اطلاعاتی که بنده کسب کردم - به صورت رسمی و غیر رسمی - اعتبارات ملی به دستگاه ها ابلاغ شده است و اما اعتبارات استانی هنوز ابلاغ نشده است که این مسئله خارج از روال است. البته بنده در تماسی که با مسئولین سازمان برنامه و بودجه داشتم آنها به بنده گفتند که با تاکید و اعلام رسیدگی این موضوع از سوی دکتر قالیباف، پیگیر موضوع هستند تا جداول استان ها ابلاغ شود. در هر صورت قانون بودجه سالیانه، قانون است و وقتی که رئیس مجلس شورای اسلامی آن را بعد از آن کش و قوس های صورت گرفته و همچنین رئیس جمهور آن را ابلاغ می کنند، دیگر رئیس سازمان برنامه و بودجه و در واقع حوزه های ذی ربط این سازمان می بایست اعتبارات و جداول را ابلاغ کنند و هیچ عذری در این بخش پذیرفتنی نیست. با این حال ما این موضوع را تا رسیدن به حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.

قالیباف:جداول بودجه ۱۴۰۲ در فروردین ماه به دولت ابلاغ شد
گفتنی است علی بابائی کارنامی در نشست علنی (یکشنبه، ۲۱ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: علیرغم اینکه آقای دکتر قالیباف و آقای حسینی مطرح کردند که جداول بودجه ۱۴۰۲ ابلاغ شده اما دولت بیان می‌کند که ابلاغ نشده است، این موضوع که جداول بودجه پس از گذشت ۴ ماه از سال هنوز ابلاغ نشده به چه معناست؟ وقتی از دولت سوال می‌شود بیان می کنند که جداول ابلاغ نشده است، خواهش می‌کنم در صحن پاسخی به دولت داده شود.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده بیان کرد: جداول بودجه را مجلس در ۲۴ یا ۲۵ فروردین ماه به دولت ابلاغ کرده و از جهت قانون هیچ بحثی در اینجا نیست. دوستان ما در کمیسیون برنامه و بودجه و آقای حاجی بابایی این موضوع را پیگیری کنند. اگر مشکلی وجود دارد پیگیر آن باشند.

کد خبر: ۲۲۵٬۵۶۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha