۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۷
بر ثبت سفارش‌ها و تخصیص ارز نظارت دقیق شود
معاون اول رئیس‌جمهور:

بر ثبت سفارش‌ها و تخصیص ارز نظارت دقیق شود

مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور بر ضرورت مدیریت دقیق بانک مرکزی بر منابع و مصارف ارزی کشور تاکید کر.

به گزارش بازار، سومین جلسه شورای اقتصاد در سال جاری، پیش از ظهر امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در این جلسه، ضرورت مدیریت دقیق منابع و مصارف ارزی کشور از سوی بانک مرکزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بانک مرکزی با مدیریت و نظارت دقیق بر ثبت سفارش‌ها و تخصیص ارز به تولید کنندگان و وارد کنندگان کالا، امکان مدیریت بهتر و تنظیم بازار را فراهم کند.

معاون اول رئیس جمهور، همچنین دستگاههای اجرایی را نسبت به اولویت بندی در ثبت سفارش و درخواست ارز اهتمام جدی مکلف کرد و افزود: مدیریت دقیق نسبت به ثبت سفارش‌ها و نظارت دقیق و مستمر در این خصوص، امری ضروری است.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزرای نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیرو، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، سخنگوی دولت و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها گزارشی از منابع و مصارف هدفمندی ارائه کرد.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه، گزارشی از منابع و مصارف ارزی کشور با تمرکز بر دارو و کالاهای اساسی ارائه کرد و به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای تامین و تخصیص ارز مورد نیاز واردات پرداخت.

در ادامه این جلسه، سه درخواست وزارت نفت مورد بررسی قرار گرفت و پس از توضیحات وزیر نفت در خصوص جزئیات فنی و اقتصادی، با این درخواستها موافقت شد که این سه طرح عبارتند از: طرح توسعه فاز اول میدان مشترک گازی فرزاد(ب)، طرح احداث ایستگاههای تقویت فشار کنگان، دهلران و بازآرایی ایستگاه تقویت فشار نار و طرح توسعه، بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره برداری میدان نفتی شادگان.

کد خبر: ۲۲۲٬۸۳۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha