۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۶
وصول ۱۵ هزار میلیارد تومان حقوق معادن| پیشگیری از وقوع تخلف برای دیوان محاسبات مهم است
دادستان دیوان محاسبات کشور مطرح کرد

وصول ۱۵ هزار میلیارد تومان حقوق معادن| پیشگیری از وقوع تخلف برای دیوان محاسبات مهم است

دادستان دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه در دیوان محاسبات ما به دنبال رشد پرونده ها نیستیم، گفت: پیشگیری از تخلفات مهم است و همواره به دنبال این هستیم که تخلف صورت نگیرد.

به گزارش بازار، علی کامیار، با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی ما پیشگیری از وقوع تخلف است تاکید کرد: بر این باوریم قبل ازاینکه ترک فعل و یا تخلفاتی صورت گیرد باید آموزش و تذکر لازم به دستگاه های اجرایی و متولیان آن داده شود.

کامیار تصریح کرد: ما به دنبال رشد پرونده ها نیستیم بلکه در دیوان محاسبات و دادسرای آن پیشگیری از تخلفات مهم بوده و دنبال این هستیم که تخلف انجام نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات ما برای پیشگیری از تخلف این است که روند قانونگذاری و اجرای آن را اصلاح کنیم چرا که اگر قانون به درستی اجرایی شود در عمل نیز شاهد کاهش تخلفات خواهیم بود.

دادستان دیوان محاسبات گفت: امروز دیوان محاسبات در بخش های مختلف و با پیشگیری از ترک فعل هایی که اتفاق می افتاد به دستاوردهای بزرگی رسیده است، به طور مثال در وصول حقوق دولتی معادن موفق شدیم نسبت به وصول ۱۵ هزار میلیارد تومان از این حقوق دولتی اقدام کنیم که این مهم نیز تاثیر بسزایی در عمران و آبادانی کشور داشته است.

وی بیان کرد: همچنین با پیشگیری از ترک فعل ها با ورود دیوان محاسبات در حدود ۱۲ همت(۱۲ هزار میلیارد تومان) از هدفمندی یارانه به اشتغال و چرخه تولید بازگشت که اگر غفلت می شد چنین اتفاق هایی نمی افتاد.

کامیار با بیان اینکه امروز حضور دیوان محاسبات در کنارمسئولان، قدرت ریسک پذیری و تصمیم گیری مدیران را افزایش داده است، گفت: بر این باوریم که مدیر باید جرات فعالیت داشته باشد.

دادستان دیوان محاسبات در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش اطاله های دادرسی اشاره کرد و گفت: رسیدگی به پرونده های سال ۱۴۰۰ در دادسرای دیوان رو به اتمام است و تلاش ما نیز این است که بتوانیم در کمترین زمان پیگیری پرونده ها و رسیدگی به آن را انجام دهیم.

کامیار با تاکید بر اینکه امروز هماهنگی های خوبی بین هیات های مستشاری، دادسرا و حاکم شرع برای رسیدگی به پرونده ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: مهم رسی در پرونده ها نیز به عنوان یک اولویت مورد توجه است و پرونده هایی که نیاز به رسیدگی فوری دارند نیز با اولویت رسیدگی می شود.

دادستان دیوان محاسبات همچنین در سخنان خود با اشاره به اینکه استفاده از فناوری های نوین در رسیدگی به پرونده ها در دیوان محاسبات مورد توجه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: برای رسیدگی برخط به پرونده ها سامانه ثنا طراحی شده که با تکمیل این سامانه علاوه بر رسیدگی الکترونیکی به پرونده ها شاهد ایجاد یک انضباط مالی خواهیم بود.

دادستان دیوان کشور درباره تفریغ بودجه نیز بیان کرد: رسیدگی به بودجه و تفریغ آن در دست اقدام است و این روزها نیز شاهد برگزاری جلسه های آن به صورت دقیق و کارشناسی شده هستیم.

وی افزود: سرعت عمل در ارائه تفریغ یکی از برنامه های دیوان محاسبات است که امیدواریم پیش از زمان مقرر آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهیم، البته در موضوع تفریغ بودجه دقت در بررسی مورد توجه است و طوری برنامه ریزی شده که سرعت فدای دقت نشود.

دادستان دیوان محاسبات گفت: تفریغ برنامه ششم نیز برای نخستین بار در برنامه های دیوان محاسبات قرار گرفته که این مهم نیز پس از ارائه تفریغ بودجه انجام می شود.

کامیار در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی سامانه ارتباطات مردمی ۱۹۸ در دیوان محاسبات اشاره کرد و گفت: این سامانه به منظور ارتباط گیری عموم مردم با دیوان محاسبات راه اندازی شده که می توانند گزارش های خود را در تماس با این سامانه ارائه و از همین طریق نیز در جریان رسیدگی به آن قرار بگیرند.

کد خبر: ۲۲۲٬۶۴۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha