۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵
تثبیت مشروط قیمت مرغ تا سال آینده| افزایش قیمت محصولات لبنی به مصوبه سازمان حمایت نیاز دارد
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد

تثبیت مشروط قیمت مرغ تا سال آینده| افزایش قیمت محصولات لبنی به مصوبه سازمان حمایت نیاز دارد

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه قیمت گوشت مرغ ۷۳ هزار تومان است، گفت: اتحادیه مرغداران تعهد داده مشروط بر اینکه بهای مواد اولیه ثابت باشد، قیمت مرغ تا فروردین ماه ۱۴۰۳ ثابت بماند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی درباره افزایش قیمت مرغ، گفت: وزارتخانه باید هم از تولیدکننده و هم از مصرف‌کننده یعنی مردم حمایت کند؛ مرغداران عزیز سال گذشته هیچ تغییر قیمتی نداشتند و قیمت مرغ برای مصرف‌کننده ۶۳ هزار تومان بود.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه سایر هزینه‌های مربوط به تولید گوشت مرغ نزدیک ۲۰ درصد و بیشتر از ۲۰ درصد افزایش قیمت داشت، اتحادیه تقاضا کرده که حداکثر ۱۵ درصد قیمت را افزایش دهد و ما نیز با تقاضای اتحادیه موافقت کردیم.

وی اضافه کرد: قیمت گوشت مرغ ۷۳ هزار تومان است و اتحادیه تعهد داده است که مشروط بر اینکه بهای مواد اولیه نیز ثابت باشد این قیمت تا فروردین ماه ۱۴۰۳ ثابت بماند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی درباره افزایش قیمت لبنیات نیز گفت: قیمت لبنیات از قیمت شیر تبعت دارد همان گونه که قیمت شیر افزایشی ۲۵ درصدی داشته و از ۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسیده، به میزان استفاده از شیر به عنوان مواد اولیه، محصول لبنی می‌تواند افزایش قیمت داشته باشد البته این موضوع به مجوز سازمان حمایت از مصرف‌کننده نیاز دارد زیرا برخی از محصولات لبنی نیاز به مصوبه دارد و بدون مجوز، اجازه افزایش قیمت ندارند.

کد خبر: ۲۲۰٬۲۲۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha