۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
 مجلس و دولت مشکل صنعت خودرو را با گفتگو حل کنند

مجلس و دولت مشکل صنعت خودرو را با گفتگو حل کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، خواستار آن شد که مجلس و دولت در فضای تفاهم و گفتگو مشکل صنعت خود را پیگیری و حل کنند.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی تاکید کرد: در ارزیابی عملکرد یک وزارتخانه باید جمیع جهات در نظر گرفته شود؛ وزارت صمت وظایف و مسئولیت‌های متعددی را در اقتصاد کشور دارد که مهمترین آن توجه به رشد صنعتی، رشد سرمایه گذاری و رونق بخش تولید است که می‌تواند در تحقق شعار سال نیز موثر باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آمارها نشان می‌دهد که این وزارتخانه در دولت سیزدهم بیشترین میزان رشد اقتصادی را داشته و رشد بخش صنعت تا پاییز پارسال بیش از دو برابر افزایش یافته و دو رقمی شده است؛ این آمار نشان می‌دهد که سیاست گذاری و برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای تحرک اقتصادی در حوزه صنعت تاثیرگذار بوده است.

میرتاج الدینی در عین حال مشکلات بازار خودرو را متذکر شد و افزود: بخش خودرو منحصر به وزارت صمت نیست و مجموعه‌ای از برنامه ها، سیاست‌ها و قوانین باید اصلاح شوند تا بازار خودرو سامان یابد.

وی با بیان اینکه انتظار از دولت و وزارت صمت این بود که پس از ورود رییس جمهور به موضوع بازار خودرو، برنامه ریزی جامعی برای ساماندهی این بخش از سوی وزارتخانه انجام می‌شد تا مشکلات حل شود، افزود: البته باید توجه داشت که موانع در حوزه خودرو از سمت وزارت صمت نیست و دولت و وزارتخانه نیز پیگیر رفع مشکلات این بخش هستند.

وی یکی از راهکارها برای حل مشکل بازار خودرو را واردات خودروهای سواری با هدف کاهش تقاضا دانست و افزود: در کنار واردات خودروهای نو، وزارت صمت بحث واردات خودروهای کارکرده را نیز پیگیری می‌کند که لایحه دو فوریتی آن در دولت بررسی شده است و منتظر هستیم تا هرچه سریعتر به مجلس ارسال و با فوریت تصویب شود.

این نماینده مجلس استیضاح را حق مجلس دانست و در عین حال افزود: اعتقاد دارم که در این زمینه استیضاح راهگشا نیست و می‌توان مشکلات در مسیر صنعت خود را از طریق گفتگو و همکاری با دولت حل کنیم.

مردم از دولت و مجلس انقلابی انتظار همدلی دارند

میرتاج الدینی در ادامه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید فطر را در زمینه همدلی و همکاری قوای سه گانه یادآور شد و اظهار داشت: انتظار عامه مردم از دولت و مجلس انقلابی این است که تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند و رهبر انقلاب نیز هشدار دادند که نباید حتی کمترین زمینه افترا و اختلاف بین قوا احساس شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: قوا باید با هم افزایی و همگرایی به دنبال حل مشکلات مردم باشند و از آنجا که تعامل یک جاده دو طرفه است، هر دو قوه باید در این زمینه تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: مردمی که مجلس یازدهم و دولت سیزدهم را روی کار آوردند، انتظار همکاری صمیمانه بین دو قوه را دارند و وظیفه نمایندگان مجلس و دولتمردان است که این انتظار را پاسخ گویند.

استیضاح وزیر صنعت مشکلات را بیشتر می‌کند

نماینده مردم تبریز در مجلس تاکید کرد: در شرایط کنونی استیضاح وزیر صنعت نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه مشکلات مردم را بیشتر هم خواهد کرد و بهتر است که استیضاح کنندگان در راستای همدلی بیشتر بین قوای سه‌گانه از استیضاح وزیر صنعت معدن و تجارت منصرف شوند.

میرتاج الدینی اظهار داشت: با توجه به اینکه پیش از این هم یک بار و استیضاح وزیر صمت به نتیجه نرسیده بهتر است که آقایان اجازه دهند که وزیر کار خود را ادامه دهد؛ ضمن اینکه این وزیر مورد حمایت دولت نیز هست.

وی پیشنهاد کرد که استیضاح کنندگان در یک جلسه با حضور یکی از نواب رئیس مجلس مسائل و موارد مد نظر خود را مطرح کنند و وزیر نیز توضیحات خود را به استیضاح کنندگان ارائه کند تا به نقطه نظر مشترک در این زمینه برسند.

کد خبر: ۲۱۷٬۰۷۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha