۳۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تشکیل شد
مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان:

شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تشکیل شد

عضو شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان ضمن اعلام تشکیل شورای انتظامی از برگزاری چندین جلسه و الکترونیکی شدن فرآیندهای شورا طی ۳ ماه آتی با تاکید وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داوود دانشگر مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان و عضو اصلی شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان از تشکیل شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان به ریاست مسعود زریبافان خبر داد.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان گفت: با پیگیری معاونت مسکن و ساختمان و قائم مقام وزیر در طرح نهضت ملی و مساعدت و موافقت وزیر راه و شهرسازی، احکام اعضا در اسرع وقت صادر و ابلاغ شد.

دانشگر افزود: پس از صدور احکام اولین جلسه آن در اسفندماه سال گذشته تشکیل که تابحال با احتساب جلسات فروردین ماه سال جاری جمعاً سه جلسه با حضور اعضای شورای انتظامی که احکام خود را دریافت کرده بودند تشکیل شده است.

وی ادامه داد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی برای الکترونیکی کردن ساختار رسیدگی به دعاوی از ابتدا تا انتها، ابلاغ رای‌ها و در مجموع مکانیزه کردن فعالیت‌های شورای انتظامی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، رایزنی‌های لازم با افرادی که در ساختار قضایی سابقه اینکار را دارند انجام شده است. مقرر است تا قسمت عمده ساختار الکترونیکی شدن فعالیت‌های شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان حداکثر تا ۳ ماه آتی انجام شود.

عضو اصلی شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌ انجام شده در صدد هستیم تا زمان رسیدگی به پرونده‌ها و شکایت‌ها را به حداقل زمان ممکن برسانیم.

دانشگر گفت: با سیستمی شدن فرآیند فعالیت‌های شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان، فرآیند ارایه شکایت‌ها، رسیدگی به دعاوی و تجدیدنظرها تسریع خواهد شد و با این روش قادر هستیم تا تعداد تخلفات تکرار شده، مهندسان متخلف، مهندسان خوش‌نام، رای‌های له و علیه را در زمان کوتاه‌تری بررسی و تحلیل کنیم.

وی افزود: با سیستمی و الکترونیکی شدن فرآیند فعالیت‌های شورای انتظامی، در نحوه رسیدگی، تایید صلاحیت‌ها و روند انتخابات نظام مهندسی آتی تسریع ایجاد خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: با تشکیل شورای انتظامی و الکترونیکی شدن فرآیندها، نظارت عالیه وزارت راه و شهرسازی بر عملکرد سازمان‌ها تقویت می‌شود.

گفتنی است، شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان متشکل ازنمایندگان وزیر راه وشهرسازی مسعود زریبافان به عنوان رییس، داوود دانشگر به عنوان نایب رییس، باقری به عنوان دبیر و نماینده قوه قضاییه و اژدی مقدم و فرج زاده ها از افراد معرفی شده از سوی شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور است.

کد خبر: ۲۱۶٬۸۲۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha