۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
۵۵۲ واحد مسکونی از پروژه برکت به متقاضیان تحویل داده می شود
مدیرکل راه و شهرسازی زنجان:

۵۵۲ واحد مسکونی از پروژه برکت به متقاضیان تحویل داده می شود

زنجان- مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: در قالب نهضت ملی مسکن ۵۵۲ واحد مسکونی از پروژه برکت در بازه ۶ ماهه امسال به متقاضیان واگذار می شود.

به گزارش بازار به نقل از راه و شهرسازی زنجان، اصغر اسماعیلی با بیان اینکه استان زنجان در قالب نهضت ملی مسکن در اولین مرحله ۱۹۲ واحد مسکونی پروژه برکت را به متقاضیان تحویل داد، گفت: پروژه برکت در کوی نصر زنجان به تعداد ۷۴۴ واحد بارگذاری شده است.

وی ابراز کرد: مابقی واحدهای مسکونی پروژه برکت به تعداد ۵۵۲ واحد در بازه زمانی ۶ ماهه امسال با تکمیل واحدهای مسکونی به متقاضیان واگذار خواهد شد.

واگذاری واحدهای مسکونی به آورده به موقع متقاضیان بستگی دارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: امیدواریم در سالجاری با کمک و همراهی متقاضیان در واریز آورده و تامین تسهیلات توسط بانک‌های شاهد تسریع در اجرای پروژه‌ها باشیم.

اسماعیلی تاکید کرد: براساس پایش انجام گرفته توسط اداره کل راه و شهرسازی استان، پروژه‌هایی که درصد پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارند در سالجاری به متقاضیان واگذار خواهد شد و همچنین قابل ذکر است واگذاری واحدهای مسکونی به آورده به موقع متقاضیان و تامین تسهیلات بستگی دارد.

وی با بیان اینکه بنده شرایط اقتصادی را درک می‌کنم، تاکید کرد: از متقاضیان درخواست دارم نسبت به واریز به موقع آورده خود همکاری لازم را با اداره کل راه و شهرسازی استان داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان بیان داشت: خوشبختانه امسال در بازه‌های زمانی سه ماهه هر فصل، با تکمیل واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در استان واحدهای تکمیل شده به متقاضیان واگذار خواهد شد و واگذاری‌ها تا پایان سالجاری ادامه دارد.

اسماعیلی، با بیان اینکه آورده مردمی و تسهیلات بانکی دو ردیف مالی برای ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن هستند، بیان داشت: هر دو ردیف مالی مکمل هم هستند چرا که اگر متقاضیان آورده خود را به موقع پرداخت کنند به تبع پیشرفت فیزیکی خوبی در پروژه ایجاد می‌شود و همچنین تسهیلات بانکی هم براساس درصد پیشرفت فیزیکی پروژه تزریق می‌شود.

وی همراهی بانک مسکن در تامین تسهیلات بانکی برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان را مطلوب اعلام کرد و یادآور شد: خوشبختانه در استان همه واحدهای نهضت ملی مسکن که تخصیص پروژه شدند تسهیلات لازم تخصیص یافته و در این خصوص مشکلی نداریم.

افزایش قیمت مصالح ساختمانی مانع مهم در اجرای کندی پروژه‌های نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، تاخیر در واریزی آورده توسط متقاضیان را مانع مهم در تاخیر در اجرای پروژه‌ها یاد کرد و گفت: اگر واریزی آورده متقاضیان به موقع نباشد به تبع اتمام پروژه‌ها هم با تاخیر خواهد بود، بنابراین متقاضیان همراهی خود را با ما بیشتر کنند.

اسماعیلی با بیان اینکه افزایش قیمت برخی از مصالح ساختمانی مشکل و مانع مهم دیگر در اجرای کندی پروژه‌های نهضت ملی مسکن درسال گذشته بود، ابراز داشت: از ظرفیت و توان مالی سازندگان استفاده شده تا این موانع کم شود.

وی گفت: در سال جاری با توجه به شعار سال نامگذاری شده از سوی مقام معظم رهبری «مهار تورم، رشد تولید» اداره کل راه و شهرسازی استان در بحث تولید مسکن جهاد گونه فعالیت خواهد کرد و برای ساخت سریع واحدهای مسکونی پیگر افزایش میزان تسهیلات و کاهش آورده مردمی است.

کد خبر: ۲۱۵٬۱۵۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha