۱۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
۴۷ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های وزارت نیرو تسویه شد
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو:

۴۷ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های وزارت نیرو تسویه شد

معاون برنامه‌ریزی وزیر نیرو با بیان اینکه بیش از ۴۷ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های وزارت نیرو تسویه شد، گفت: در سال گذشته نسبت به تسویه و تهاتر بدهی‌هایی که شرکت‌های تابعه با آن مواجه بودند، اقدام شد.

به گزارش بازار، محسن بختیار در همایش سراسری مدیران ارشد وزارت نیرو که بعد از ظهر امروز و همزمان با آغاز سال جدید برگزار شد، ضمن تشریح عملکرد معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو در سال گذشته و ظرفیت‌های بودجه ۱۴۰۲ گفت: در سال ۱۴۰۱ کار بی‌نظیری که در این معاونت عملیاتی شد این بود که وزارت نیرو موفق شد بدهی‌های شرکت‌های تابعه را با استفاده از ظرفیت‌های قانونی تسویه و یا تهاتر کند.

بختیار در تشریح این اقدام مهم افزود: در شرکت‌های تابعه و طی سال‌های گذشته بدهی‌های فراوانی به بانک‌ها و پیمانکاران و نیز بدهی مالیاتی و بدهی مرتبط با ماده ۳۲ طرح‌های اجرایی ایجاد شده بود که در سایه تلاش همکاران و پیگیری‌های شخص وزیر موفق به تسویه آنها شدیم.

وی در همین باره بیان کرد: مجموع رقمی که با استفاده از ظرفیت‌های قانونی نسبت به تسویه و یا تهاتر آن اقدام شد بیش از ۴۷ هزار میلیارد تومان بود که از این بین ۲۳ هزار میلیارد تومان مربوط به بدهی‌های بانکی، ۶ هزار و ۲۷۳ میلیارد تومان مربوط به بدهی‌های مالیاتی، ۱۵ هزار میلیارد تومان مربوط به بدهی به پیمانکاران و ۲ هزار و ۹۲۴ میلیارد تومان نیز مربوط به بدهی به طرح‌های اجرایی و پایان یافته ماده ۳۲ بود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه بدهی‌های بانکی مربوط به بانک‌های مرکزی، ملی، تجارت، سپه و صادرات بود، اضافه کرد: عمده این بدهی‌ها متعلق به شرکت برق منطقه‌ای تهران، شرکت توسعه منابع آب ایران و شرکت مادر تخصصی برق حرارتی بود.

بختیار همچنین با اشاره به اینکه بیشترین بدهی مالیاتی تسویه شده نیز متعلق به شرکت برق حرارتی، شرکت‌های برق منطقه‌ای و مدیریت شبکه برق ایران بود، ادامه داد: بخش قابل توجهی از بدهی‌های پرداخت شده به پیمانکاران نیز به شرکت مدیریت شبکه برق ایران، برق حرارتی، شرکت‌های توزیع و همچنین ساتبا تعلق داشت.

معاون وزیر نیرو، بیشترین بدهی‌های ماده ۳۲ طرح‌های در حال اجرا و یا اتمام یافته را نیز مرتبط با شرکت‌های مادر تخصصی توانیر، برق حرارتی، منابع آب ایران، شرکت‌های آب منطقه‌ای و سازمان آب و برق خوزستان دانست که در سال گذشته وزارت نیرو نسبت به تسویه آن‌ها اقدام کرده است.

کد خبر: ۲۱۴٬۵۰۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha