۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
راه‌اندازی ۱۳ هزار شغل برکت برای خانواده شهدا و ایثارگران
مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد:

راه‌اندازی ۱۳ هزار شغل برکت برای خانواده شهدا و ایثارگران

کرج- مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را برای خانواده شهدا و ایثارگران ایجاد کرده است.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت محمد ترکمانه از راه‌اندازی چهار هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده شهدا و ایثارگران در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ایجاد نزدیک به ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را به همراه داشته است.

ترکمانه خاطرنشان کرد: چهار هزار طرح اشتغال دیگر با ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم نیز در شرف راه‌اندازی است.

وی تصریح کرد: طرح‌های راه‌اندازی شده و در شرف ایجاد برای خانواده شهدا و ایثارگران در راستای سیاست و راهبرد اصولی بنیاد برکت در توانمندسازی و ایجاد اشتغال ویژه اقشار اجتماعی است.

ترکمانه با تاکید بر اشتغال‌زایی برای خانواده شهدا و ایثارگران در سراسر کشور اظهار داشت: استان‌های خوزستان، فارس و کرمان بیشترین سهم را از این طرح‌های اشتغال دارند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۷۷ درصد طرح‌های اشتغال ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به شکل انفرادی ایجاد شده و ۲۳ درصد در قالب کسب‌وکارهای کارگاهی است.

ترکمانه اضافه کرد: ۴۴ درصد طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در حوزه خدمات، ۳۴ درصد در کشاورزی و ۲۲ درصد در زمینه صنعت است. همچنین پرورش طیور، کیف و کفش، خدمات آموزشی، صنایع دستی، خدمات کشاورزی و فنی ساختمان بیشترین رسته‌های مشاغل ایجاد شده را به خود اختصاص می‌دهند.

وی درباره شیوه شناسایی واجدین شرایط نیز توضیح داد: خانواده شهدا و ایثارگران مشمول این طرح توسط بنیاد شهید انقلاب اسلامی معرفی شده یا با همکاری تسهیل‌گران بنیاد برکت شناسایی می‌شوند.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: تا به امروز و در مجموع، هفت هزار و ۲۵۰ طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت ۲۱ هزار و ۷۵۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم برای خانواده شهدا و ایثارگران راه‌اندازی شده است.

ترکمانه در پایان با تاکید بر اشتغال‌زایی برای اقشار ویژه اجتماعی بیان کرد: تا به امروز بیش از ۴۳ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور برای این اقشار شامل ۱۶ هزار و ۵۰۰ طرح زنان سرپرست خانوار، هفت هزار طرح خانواده شهدا و ایثاگران، هفت هزار و ۲۰۰ طرح معلولان، ۲ هزار طرح زندانیان و خانواده‌هایشان و ۱۰ هزار و ۵۰۰ طرح ویژه کولبران و سوخت‌بران راه‌اندازی شده و استقرار یافته است.

کد خبر: ۲۱۱٬۱۴۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha