۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
احداث ۱۷ بیمارستان و ۴۰۰ مرکز درمانی در مناطق محروم| تامین بیش از ۱۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور
سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مطرح کرد

احداث ۱۷ بیمارستان و ۴۰۰ مرکز درمانی در مناطق محروم| تامین بیش از ۱۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور

نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به بازار گفت: طی سال های اخیر ۳ هزار تخت بیمارستانی در ۱۷ بیمارستان و حدود ۴۰۰ مرکز درمانی و درمانگاهی در مناطق محروم و کم برخوردار تاسیس شده است.  

بازار؛ گروه صنعت: نام گروه دارویی برکت طی سال های اخیر به واسطه واکسن های متعدد این مجموعه برای مقابله با ویروس منحوس کرونا بارها نقل محافل مختلف شد؛ مجموعه ای که در سخت ترین شرایط و در دوره ای که تمام درهای کشورهای مدعی حقوق بشر بر روی ایران بسته شده بود تا مردم کشور هرچه بیشتر درگیر این بیماری شوند و امکانات و خدمات به آن ها نرسد توانست ضمن تامین ملزومات بهداشتی مورد نیاز مردم تا کادر پزشکی، دست به تولید داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی بدن تا انواعی از واکسن های کرونا بزند.

دستاورد بسیار بزرگی که غربی ها را مجبور کرد بالاخره به توان ایرانی ایمان بیاورند و درهایشان را در زمانی که دیگر نیاز چندانی به حضورشان نبود بر روی ایران باز کنند. البته دستاوردهای گروه دارویی برکت به همین جا محدود نمی شود و سال هاست این مجموعه در سکوت خبری نسبت به تولید طیف وسیعی از مواده موثره دارویی تا داروهای بسیار پیشرفته اقدام می کند؛ داروهایی که تعداد بیشماری از آن ها حتی از قبل در سبد دارویی کشور نبود و جزو افتخارات همین گروه است.

توسعه زیرساخت های درمانی به کمک برکت

در رابطه با فعالیت های گروه دارویی برکت و به طور کلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه بهداشت و درمان عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به کنگره اخیر شهدای سلامت و داروسازی که به همت گروه دارویی برکت، وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی و بسیج داروسازی برگزار شد به بازار گفت: در آن کنگره همگی یاد و خاطره عظمت شهدای گرانقدر عرصه سلامت را گرامی داشتیم و به خدماتی که در این عرصه انجام شد پرداختیم.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در طول چند سال اخیر ۱۷ بیمارستان مجهز با ظرفیت نزدیک به ۳ هزار تخت را به همراه حدود ۴۰۰ مرکز درمانی در نقاط محروم احداث کرده است

وی با اشاره به خدماتی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طی سال های اخیر به ویژه در دوره کرونا به مردم عرضه کرده است افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در حوزه سلامت اقدامات بسیار خوبی را انجام داده و در طول چند سال اخیر ۱۷ بیمارستان مهم و مجهز با ظرفیت نزدیک به ۳ هزار تخت بیمارستانی را به همراه حدود ۴۰۰ مرکز درمانی و درمانگاهی در نقاط محروم و مرزی کشور احداث کرده است.

نوروزی با اشاره به اینکه برنامه های حوزه بهداشت و درمان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فقط به چند مورد بالا که اتفاقا قابل توجه هم هستند محدود نمی شود ادامه داد: علاوه بر احداث بیمارستان و مراکز درمانی و درمانگاهی، ستاد توانست حجم قابل توجهی فعالیت های مورد نیاز در حوزه داروسازی کشور را به سامان رساند؛ به نحوی که اکنون مجموعه شرکت های تحت پوشش گروه دارویی برکت حدود ۱۵-۱۶ درصد داروی مورد نیاز کشور را در کارخانه های داروسازی خود تامین می کنند.

با این تفاسیر بخش قابل توجهی از داروهای حیاتی و مورد نیاز کشور از طریق همین گروه تولید می شوند؛ داروهایی که دانش تولید بعضی از آن ها فقط در اختیار مجموعه برکت است.

تسهیل درمان بیماران مبتلا به انواع سرطان

نوروزی با اشاره به سایر اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خصوص حوزه درمان بیان کرد: در حال حاضر در زمینه درمان بیماران سرطانی علاوه بر اینکه کارخانه تولید داروهای درمان سرطان را راه اندازی کردیم، امروز حجم قابل توجهی از نیازهای دارویی بیماران سرطانی توسط مرکز تولید داروهای ستاد در آن حوزه درحال انجام است.

وی با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی برای بهبود درمان بیماران مبتلا به سرطان اضافه کرد: یک مرکز بسیار مجهزی را با حجم سرمایه بسیار قابل توجه ای در منطقه ۲۲ تهران احداث کردیم که اکنون آماده بهره برداری است. در این مرکز تمام بیمارانی که برای دریافت خدمات رادیویی، اشعه و غیره ناچار به این بودند که به خارج از کشور مراجعه کنند با احداث این مرکز می توانند امکانات مورد نیازشان را در داخل کشور دریافت کنند.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام یک مرکز ارائه دهنده خدمات رادیویی، اشعه و غیره را با تعرفه ای بسیار پایین و یک ششمی برای تسهیل درمان بیماران سرطانی نسبت به کشورهای اطراف راه اندازی کرده و آماده بهره برداری است

سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه تعرفه پزشکی خدماتی که در مجموعه جدید ستاد ارائه می شود بسیار پایین تر است ادامه داد: این خدمات را ستاد با تعرفه های مناسب پزشکی که تقریبا نسبت به هزینه هایی که هموطنان ناچار بودند در خارج از کشور پرداخت کنند بسیار پایین تر و در حد یک پنجم تا یک ششم است.

وی با تاکید بر این موضوع که ارائه خدمات مذکور همگی در ادامه همان مسیر شهدای سلامت و داروسازی است تاکید کرد: این فعالیت ها در راستای انجام ماموریت هایی است که شهدای گرانقدر ما شروع کردند و با ایثار جان عزیزشان این را به مرحله ای رساندند که امروز رزمندگان عرصه سلامت از جمله همکاران ما در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام محکم این ماموریت را دنبال می کنند و انشالله به نتیجه خواهیم رساند.

شایان ذکر است که گروه دارویی برکت که بازوی اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در اجرای پروژه های دارویی و درمانی در سراسر کشور است اکنون بیش از ۲۰ شرکت تابعه دارد که بیشتر آن ها در حوزه تولید و تامین ماده موثره دارویی، داروی نهایی، پخش دارو و در نهایت صادرات فعالیت دارند؛ مجموعه هایی که دست به دست هم داده اند تا یک زنجیره مناسب را در حوزه دارو ایجاد کنند و مانع وابستگی کشور در حوزه دارو به کشورهای بیگانه شوند.

کد خبر: ۲۰۸٬۱۸۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha