۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
کد خبر: . ۱۹۹٬۲۶۹
رشد ۲۷ درصدی توزیع کود یارانه‌ای

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: تاکنون ۲ و ۳ دهم میلیون تن کود یارانه‌ای برای تولید محصولات اساسی و اجرای الگوی کشت در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار، حمید رسولی در حاشیه نخستین نمایشگاه جامع کشاورزی و نهمین دوره نمایشگاه‌های تخصصی نهاده‌های کشاورزی که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: طی ۹ ماه گذشته ۲ و هشت دهم میلیون تن انواع کود یارانه‌ای ازته، فسفاته و پتاسه معادل ۸۸ درصد برنامه ابلاغی ۳ و ۲ دهم میلیون تنی امسال، برای بخش کشاورزی تدارک و تامین شد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تصریح کرد: از این میزان بیش از ۲ وسه دهم میلیون تن کود یارانه با اولویت محصولات اساسی گندم، جو، دانه‌های روغنی و چغندرقند از طریق شبکه کارگزاران شرکت خدمات حمایتی به کشاورزان عرضه شد.

وی اظهار داشت: مقادیری از این کودهای تدارک شده با قیمت تمام شده و بدون دریافت یک ریال سود، به سایر محصولات غیراساسی و باغی به درخواست کشاورزان اختصاص یافت.
رسولی گفت: از میزان ۲.۳ میلیون تن کود یارانه‌ای عرضه شده، ۱ و ۷ دهم میلیون تن کود ازته، نزدیک به ۴۱۰ هزار تن فسفاته و ۱۵۰ هزار تن پتاسه بوده است.

وی کیفیت کودهای یارانه‌ای را مطلوب دانست و گفت: این کودها مورداستفاده کشاورزان قرار گرفته و با اطمینان مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با بیان این که ذخیره استراتژیک انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه در حال حاضر ۵۰۰ هزار تن است، اظهار داشت: برای ادامه کشت تا آغاز کشت بهاره از ذخایر مطمئنی برخور هستیم.

رسولی گفت: در ۱۰ سال گذشته در تمام گروه‌های کودهای کشاورزی وابسته بودیم در حالی که امسال از ۲ و ۸ دهم میلیون تن کود تامین شده، سهم واردات ۲۵۰ هزار تن یعنی کمتر از ۱۰ درصد است.

وی پیش‌بینی کرد؛ با برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده، ایران ظرف چهار سال آینده در تولید کودهای فسفاته و پتاسه به خودکفایی می‌رسد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: امسال بخش قابل توجهی از کودهای فسفاته و پتاسه در داخل تولید شده و با روند کنونی و اجرای پروژه‌های مختلف هدف‌گذار برای خودکفایی در کودهای مذکور تحقق می‌یابد.

رسولی با بیان این که ۲۴ طرح خودکفایی کود کشاورزی داریم، افزود: این طرح‌ها با حمایت وزارت جهاد کشاورزی و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در حال ساخت و احداث هستند و بخش قابل توجه‌ای از این طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند.

۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
کد خبر: ۱۹۹٬۲۶۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =