۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
مدیریت بخش کشاورزی و دامپروری باید براساس برنامه‌محوری باشد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

مدیریت بخش کشاورزی و دامپروری باید براساس برنامه‌محوری باشد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با توجه به ظرفیت‌های محیطی موجود در کشور و توانمندی ما در زمینه منابع انسانی این امکان وجود دارد تا طرح و برنامه‌های توسعه‌ای در تمامی استان‌ها اجرایی شود.

به گزارش بازار، محمدجواد عسکری در نشست روز گذشته اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اعضای هیأت علمی دانشکده منابع‌طبیعی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه بدنه وزارت جهادکشاورزی باید با مجموعه‌های آکادمیک و پژوهشی ارتباط موثری داشته باشند، گفت: با توجه به ظرفیت قابل توجهی که در زمینه فارغ‌التحصیلان، پژوهشگران و اعضاهای هیأت علمی دانشگاه‌ها، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تات و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد باید با بکارگیری این منابع انسانی در راستای توسعه هدفمند بخش کشاورزی و دامپروری کشور گام برداریم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط ‌زیست مجلس شورای اسلامی محدود شدن عوامل تولید را یکی ازآسیب‌های جدی در حوزه منابع‌طبیعی کشور دانست و ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های محیطی موجود در کشور و توانمندی ما در زمینه منابع انسانی این امکان وجود دارد تا طرح و برنامه‌های توسعه‌ای در تمامی استان‌ها اجرایی بشود.

وی با اشاره به اینکه دولت و دستگاه‌های اجرایی متبوع و مرتبط با منابع‌طبیعی مکلف به حمایت از تولید و توسعه در این زمینه هستند، ادامه داد: بر اساس قانون و اسناد بالادستی دستگاه‌های دولتی تکلیف دارند نسبت به رونق تولید اقدام جدی داشته باشند و در این راستا بایستی عوامل محدودکننده تولید و توسعه نیز مدیریت شوند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه نگاه دولت‌ها و ملت‌ها به امنیت غذایی معطوف شده است، افزود: بخش کشاورزی مولد هست و جنگل‌ها و مراتع کشور ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار مناسبی دارند که تحقق تولید منجر به اشتغالزایی خواهد شد.

عسکری با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه یکی از پیشران‌های توسعه بخش کشاورزی محسوب می‌شود، گفت: اجرایی شدن احکام برنامه‌های توسعه برای ما حائز اهمیت است و بر اساس آمارهای ارائه شده دیوان محاسبات کشور در بخش کشاورزی تنها ۳۰ درصد از این احکام در برنامه ششم توسعه محقق شد و این رویه در برنامه هفتم که در حال حاضر در انتظار تدوین نهایی آن هستیم باید تغییر کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان در رابطه با قانون بودجه ۱۴۰۲ با تصریح بر اینکه برنامه‌محوری باید اساس مدیریت بخش کشاورزی و دامپروری کشور باشد، عنوان کرد: باید بر اساس برنامه‌ریزی‌ها بتوانیم شرایط توسعه بخش کشاورزی و دامپروری کشور را فراهم کنیم که مهم‌ترین مسئله مدیریتی این حوزه در زمینه اصلاح قوانین و تامین نقدینگی لازم است.

کد خبر: ۱۹۱٬۰۵۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha