۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷
 ۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند
رئیس جمهور:

۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند

رئیس جمهور با اعلام اینکه تاکنون ۶ میلیون نفر تحت پوشش بیمه همگانی نظام سلامت قرار گرفته اند، گفت: برنامه دولت این است که بیمه همگانی و تامین اجتماعی طی ماههای آینده پایدار شود.

به گزارش بازار، سید ابراهیم رییسی روز چهارشنبه به مناسبت روز پرستار در سالن اجلاس سران با ستودن صبر پیامبر اسلام(ص) از پرستاران به عنوان فرشتگان خدمت به مردم یاد کرد و گفت: صبر و مقاومت و تحمل سختی ها ظرفیت می خواهد و حتی علم باید با حلم همراه باشد.

رئیس جمهور صبر و مقاومت را یکی از مواهب خداومند متعال به پیامبر اسلام (ص) برشمرد و اظهار داشت: صبر و مقاومت است که به کار اثرگذاری می دهد و علم حتی باید با حلم همراه باشد و خود دانش، ظرفیت می خواهد.

رئیسی قلوب را ظرف دانست و گفت: طبق روایت حضرت علی (ع)، بهترین قلب‌ها با ظرفیت ترین قلب ها است. پیروزی و عدم پیروزی، موفقیت در کنکور و ناموفقیت و پست و مقام و از دست دادن آن هر دو ظرفیت می خواهد. تحمل سختی ها ظرفیت می خواهد.

رئیس جمهور خطاب به پرستاران گفت: پرستاران قشر با ظرفیتی هستند چون آدم ظرفیت که به مشکل مواجه می شود می گوید ما اهلش نیستیم. مهمترین ویژگی این قشر آن است که انسان های با ظرفبت هایی هستند چون در موضوع کرونا حتی پدر، مادر و فرزندان کرونایی خود را نمی توانستند نگه دارند اما پرستاران به خاطر تعهد و مسئولیتشان و ظرفیتی که داشتند این کار را انجام دادند.

رییس جمهور با بیان اینکه ایستادن در برابر تهدیدات ظرفیت می خواهد، ادامه داد: امروز پرستاران در تاسی به بانو زینب کبری (س) ‌ چهره های با ظرفیتی هستند و این ظرفیت به آنها جایگاهی داده که هم بیمار به آنها اعتماد داشته باشد هم خانواده بیمار و هم کادر درمانی. همه اینها برای مردم اطمینان بخش است.

وی اضافه کرد: این دلی انسان دوستی و احساس تعهد است و از جلوه های بسیار ارزشمند دین ما دگرخواهی در پرتو خداخواهی است.

رییسی با اشاره به منفعت گرایی برخی اظهار داشت: غربی ها قبلا می گفتند برای آزادی و نجات انسان هاست که تلاش می کنند اما امروز شفاف می گویند هر جا که می رویم با نگاه منفعت گرایی است.

آیت الله رئیسی با بیان اقسام خدمت به سه قسمت منفعت طلبانه، انسان دوستانه و دگرخواهی در پرتو خداخواهی گفت: خدمتی که امروز پرستاری را در قلوب مردم جا داده منفعت طلبانه نیست و نمی توانست قلبها زا تسخیر کند. این نگاه از خود گذستگی و ایثار است که در سختی ها کنار مردم بودند و دنبال نام و نشان نبودند و این نگاه جامعه به قشر پرستاری است که قله آن، در مبارزه با کرونا است و این همان دگرخواهی در پرتو خداخواهی است.

رئیس جمهور با تاکید بر حفظ شدن شان صبورانه و مبتکرانه پرستاری، گفت: یکی از اقدامات، بیمه سلامت برای آحاد مردم بود که ۶ میلیون نفر رایگان بیمه شدند و تلاش دولت این است که در ماههای آینده بیمه سلامت و تامین اجتماعی پایدار شود تا هیچ بیماری نگرانی بیمه نداشته باشد.

کد خبر: ۱۹۱٬۰۲۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha