۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶
کد خبر: . ۱۸۷٬۷۸۴
«منابع معدنی» رشد اقتصادی پایدار کشورهای «اکو» را در پی دارد

اصفهان - بیچکلی، معاون دبیرکل اکو مستقر در ایران گفت: منابع معدنی از عنصرهای موثر در پیشرفت و تحول اقتصادی کشورهاست و رشد اقتصادی پایدار نتیجه همکاری کشورهای عضو اکو در این حوزه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار بازار، حسین بیچکلی عصر دوشنبه، در هشتمین اجلاس کارشناسان معدنی کشورهای عضو اکو (سازمان همکاری‌های اقتصادی) اظهار داشت: هشتمین نشست گروه کارشناسان معدنی اکو پس از پنج سال وقفه به میزبانی ایران برگزار می شود که به واقع جای تشکر از سازمان زمین‌شناسی ایران را دارد.

وی با بیان اینکه منابع معدنی از عنصرهای موثر در پیشرفت و تحول اقتصادی کشورهاست، افزود: انتظار ما این است که در دوران پساکرونا استفاده از ظرفیتهای معدنی در کشورهایی که اقتصاد رو به توسعه را طلب می کنند سریع تر از دیگر کشورها، طی برنامه ریزی میان مدت و بلندمدت افزایش پیدا کند.

معاون دبیرکل اکو مستقر در ایران با اشاره به رشد تقاضا و مصرف برای مواد معدنی مورد استفاده در صنایع سنتی و کشاورزی گفت: بزرگترین تغییر در بازارهای مواد معدنی را می توان در مواردی مانند حرکت به سوی انتشار کمتر آلاینده‌ها، انرژی تجدیدپذیر و ذخیره انرژی، برقی شدن حمل و نقل، فناوری‌های دیجیتال و چهارمین انقلاب صنعتی، تقاضای رو به رشد سریع برای مواد معدنی حیاتی و تقاضای فزون‌یافته برای مواد معدنی سنتی مانند مس، نیکل، آلومینیوم و قلع خلاصه کرد.

استفاده از شیوه‌های پیشرو برای استفاده از مواد معدنی

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از شیوه‌های پیشرو در جهان در این راستا و انطباق آنها متناسب با شرایط منطقه‌ای گفت: تصویب شیوه‌های پیشرو باید با ظرفیت‌سازی در سراسر سازمان‌های ذی‌نفع مواد معدنی همراه باشد.

بیچکلی رشد اقتصادی پایدار را یک مؤلفه کلیدی استراتژی برای همکاری کشورهای عضو اکو در حوزه مواد معدنی برشمرد و گفت: فراهم کردن سرمایه‌گذاری و رشد بخش مواد معدنی، گسترش تجارت و تضمین رویکردهای پایدار نسبت به توسعه مواد معدنی زا زمینه هیا همکاری کشورهای عضو اکو است.

معاون دبیرکل اکو در ایران با اشاره به اینکه تلاش ما آماده‌سازی زمینه‌های مناسب برای همکاری‌های منطقه‌ای کشورهای عضو است، گفت: توصیه‌های خروجی کلیدی و ایده‌های جدید برای دستیابی به نقشه راه اقدامات آتی در این نشست برای ما بسیار حایز اهمیت است.

۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶
کد خبر: ۱۸۷٬۷۸۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =