۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶
آموزش ۵۰۰ بهره بردار برای توسعه کشت گیاهان دارویی طرح جهش تولید در دیمزارهای همدان
در گفتگو با بازار مطرح شد؛

آموزش ۵۰۰ بهره بردار برای توسعه کشت گیاهان دارویی طرح جهش تولید در دیمزارهای همدان

همدان - رشیدی، مدیر هماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از برنامه ریزی آموزش بیش از ۵۰۰ بهره بردار در توسعه کشت گیاهان دارویی در طرح جهش تولید در دیمزارها خبر داد.

جواد رشیدی در گفتگو با خبرنگار بازار از برنامه ریزی آموزش بیش از ۵۰۰ بهره بردار در توسعه کشت گیاهان دارویی در طرح جهش تولید در دیمزارها خبر داد.

رشیدی اظهار کرد: ۳۷۰ هزار هکتار سطح قرار داد طرح جهش تولید در دیمزار های استان همدان است که از این سطح سه هزار و ۷۰۰ هکتار برای کشت گیاهان دارویی در اراضی آیش ابلاغ شده است.

مدیر هماهنگی و ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: این طرح برای سال سوم در استان همدان عملیاتی می شود اما توسعه کشت گیاهان دارویی در اراضی دیم برای اولین بار اجرا خواهد شد.

وی عنوان کرد: با توجه به نقش محوری و مهم آموزش و ترویج در ارتقاء سطح آگاهی و دانش مخاطبان این مدیریت اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی توسعه کشت گیاهان دارویی طی سه روز برای کارشناسان ستاد، شهرستانی و مروجان پهنه کرد.

رشیدی اضافه کرد: این کارگاه با رویکرد نوین توسعه ای و معرفی اصول علمی کشت، ارقام مناسب گیاهان دارویی با قابلیت کشت دیم در هر شهرستان با رویکرد افزایش درآمد کشاورز برگزار شد و این کارگاه ۱۲۰ نفر کارشناس آموزش دیدند که منتج به آموزش ۵۰۰ بهره بردار می شود.

کد خبر: ۱۸۴٬۶۵۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha