هزینه‌کرد جاری درآمدهای دولتی از محل عرضه املاک در بورس، تاراج اموال عمومی است

بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا صرف منابع حاصل از عرضه املاک دولتی در بورس در بخش های جاری به تاراج بردن اموال عمومی و دولتی است، از این رو مجلس نیز باید به این عرضه ورود کرده و نسبت به هدایت درآمدها به سمت تولید اقدام کند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به برنامه ریزی دولت برای عرضه املاک دولتی در بورس، گفت: به نظر من اقدام دولت برای واگذاری املاک خود در سازمان بورس بسیار مثبت است، به شرط اینکه دولت و وزارتخانه ها درآمدهای حاصله را صرف مولدسازی بخش تولید کند.

دولت  نباید درآمدهای حاصل از عرضه املاک دولتی در بورس را صرف هزینه جاری کند

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی این دغدغه وجود دارد که دولت درآمدهای حاصل از عرضه املاک دولتی در بورس را صرف هزینه جاری کند؛ زیرا در شرایط کنونی دولت با کسری بودجه مواجه است، اما مهم ترین اولویت استفاده از این درآمدها در بخش سرمایه گذاری مولد است.

وی گفت: در سال جدید تمام دستگاه ها باید در راستای جهش تولید حرکت کنند، این مسئله تنها به تقویت سرمایه گذاری امکان پذیر است، از این رو دولت باید درآمدهای حاصل از عرضه املاک دولتی در بورس در راستای تقویت بخش تولید به ویژه تولید مسکن هزینه کند، در این راستا وزارت راه و شهرسازی نیز باید از این ظرفیت برای رونق بخشی به بخش ساخت و ساز مسکن استفاده کند.

بدری ادامه داد: از طرف دیگر کشور در شرایط کنونی برای اجرای پروژه های عمرانی و زیرساختی با مشکل مواجه است، از این رو دولت می تواند بخشی از منابع حاصل از عرضه املاک دولتی در بورس را برای اجرای این پروژه در نظر گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی بازار ساخت و ساز مسکن نیازمند مشوق های مالی است، بنابر این وزارت راه و شهرسازی با مجوز دولت بخشی از درآمدهای حاصله را برای ارائه یارانه به بانک ها جهت کاهش سود تسهیلات در نظر گیرد، در شرایط کنونی سود تسهیلات حدود ۱۸ درصد است که این مسئله موجب شده که سازندگان برای دریافت این وام ها ترغیب نشوند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا صرف منابع حاصل از عرضه املاک دولتی در بورس در بخش های جاری به تاراج بردن اموال عمومی و دولتی است، از این رو مجلس نیز باید به این عرضه ورود کرده و نسبت به هدایت درآمدها به سمت تولید اقدام کند.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
کد خبر: ۱۸٬۱۱۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =