۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۹
کد خبر: . ۱۶۸٬۴۷۴
بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای تکمیل سد «نرماب» نیاز است

گرگان-حسینی، مدیرعامل آب منطقه ای گلستان گفت: براساس ارزیابی سال قبل، هزار میلیارد تومان برای اتمام بدنه سد نرماب و هزار میلیارد تومان برای خرید اراضی مجاور نیاز بوده و امسال این عدد افزایش یافته است.

سیدمحسن حسینی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهارکرد: سد نرماب مولفه های متعددی دارد و در سال ۹۹ موانع و اشکالات آن را بررسی کردیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان افزود: با توجه به کمبود اعتبارات نیاز بود بدنه سد را به سرانجام برسانیم و بیش از هفت میلیون مترمکعب خاکبرداری انجام شد و حدود ۳۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری باقیمانده که تا شهریورماه به اتمام می رسد.

وی بیان کرد: جابجایی روستاهای واقع در کاسه سد، هم در دستور کار بوده و روستای جنگلده پایین منتقل شده و جنگلده بالا هم ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حسینی ادامه داد: به دلیل اینکه نرماب، سد شرب است باید خاک تراشی جنگل انجام می شد تا وارد تغذیه گرایی نشود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در سال ۹۹ اعتبار سد نرماب ۱۰۰ میلیارد تومان بود که آن را به ۳۰۰ میلیارد تومان رساندیم و در سال ۱۴۰۰ در اعتبارات پیوست بودجه ۱۵۵ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده بود که با رایزنی های انجام شده اعتبار آن به ۴۴۰ میلیارد تومان رسید.

وی بیان کرد: براساس ارزیابی و برآوردهای سال گذشته، هزار میلیارد تومان برای اتمام بدنه و هزار میلیارد تومان برای خرید اراضی کشاورزی و جابجایی روستاها نیاز است که امسال این عدد افزایش یافته است.

۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۹
کد خبر: ۱۶۸٬۴۷۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =