۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
کد خبر: . ۱۶٬۴۲۴
پشتیبانی صندوق ضمانت صادرات ایران از توسعه صادراتی صنعت آب و برق

بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت:در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری گردیده انعقاد این تفاهم نامه و توسعه همکاری با شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق می تواند کمک موثری در تحریک تقاضای خارجی و صادرات در حوزه خدمات فنی و مهندسی نماید.

به گزارش بازار به نقل از صندوق ضمانت صادرات ایران، افروز بهرامی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت:صنعت آب و برق به عنوان کالای اساسی پیش نیاز همه فعالیتهای اقتصادی و تولیدی است که خوشبختانه با پیشرفت های حاصل شده در این صنعت توان بزرگی در صادرات خدمات فنی و مهندسی و بخصوص ساخت تمام بخش های نیروگاهی و صادرات آن به سایر کشورها ایجاد گردیده است. بطوریکه آب و برق در صدر صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور با استانداردهای جهانی و قابل رقابت با معروف ترین برندهای دنیا قرار دارد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اظهارداشت: استراتژی مشترک صندوق وساتکاب حضور موثر در کشورهای همسایه می باشد و حمایت وپشتیبانی ساتکاب از بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان برای حفظ موفقیت و نفوذ در بازارهای صادراتی و نیز حمایت صندوق از این شرکتها برای پوشش ریسک های صادراتی و تامین مالی در کنار هم ظرفیت بسیار مناسبی برای تسهیل صادرات را فراهم می آورد.

بهرامی اضافه کرد:ریسک های سیاسی و تجاری از عمده دغدغه های بخش خصوصی می باشد که صندوق می تواند با پوشش این ریسک ها و تامین منابع مالی ظرفیت های خوبی را برای بخش خصوصی به منظورحضور دراین بازارها ایجاد کند.

وی با بیان اینکه صندوق تلاش کرده در شرایط فعلی با کاهش فرانشیز و بخشودگی جرایم تسهیلاتی را به صادرکنندگان ارائه دهد، ابرازامیدواری کرد همکاری این دو مجموعه بتواند باعث افزایش صادرات بخصوص به کشورهای همسایه و رونق و جهش تولید شود.

محمد ولی علاء الدینی، رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت ساتکاب نیز در این مراسم با اشاره به اینکه صنعت آب و برق در حال حاضر با استانداردهای بین المللی توانایی فعالیت در خارج از کشور را دارد، گفت: امروزه تجهیزات صنعت آب و برق ۹۵ الی ۹۸ درصد در داخل کشور تولید می شود.

علاء الدینی با اشاره به سهامداری ساتکاب در بیش از ۲۰۰ شرکت تخصصی، افزود: یکی از این شرکتها مپنا است که جزء چهار شرکت برتر نیروگاه ساز گازی دنیا است.

وی با بیان اینکه در بخش خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی متخصصی به عنوان مشاور در پروژه های خارجی حضور دارند، ادامه داد:ساتکاب تلاش کرد خلاء های بوجود آمده را جهت فعالیت هرچه بهتر شرکتهای ایرانی در بازارهای خارجی برطرف کند.

مدیرعامل ستکاب یکپارچه سازی نظام بیمه، توسعه صادرات، حمایت از ساخت داخل و یکپارچه سازی فناوری اطلاعات از عمده محورهای عملیاتی ساتکاب برشمرد وابراز امیدواری کرد حمایت صندوق بتواند برای حضور شرکتها دربازارهای جهانی درشرایط فعلی راهگشا باشد.

علاء الدینی تصریح کرد: آب و برق زیرساخت همه فعالیت ها است و تعامل با صندوق ضمانت صادرات ایران در سال جهش تولید می تواند خدمات بزرگی را به صنعت آب و برق ارائه کند.

سید آرش شهر آئینی، عضو هیات مدیره صندوق نیز در این مراسم گفت: بیش از ۵۰ درصد پرتفوی صندوق در حوزه صنعت آب و برق است واین همکاری طرفین می تواند خدمت رسانی به شرکتهای فعال در صنعت آب و برق و همچنین خلاء های فنی ارزیابی و امکان سنجی پروژه ها را تسهیل نماید.

حجت اله حسینی، از اعضای دیگر هیات مدیره صندوق نیز در این مراسم با تاکید بر عملیاتی شده این تفاهم نامه ها گفت: انتظار می رود با توجه به ظرفیت های طرفین با عملیاتی شدن تفاهم نامه بطور دقیق در جهت توسعه صادرات فعالیت ها ادامه یابد.

وی با اشاره به جنبه حمایتی صندوق ضمانت صادرات افزود:در شرایط فعلی که بیمه ها قادر به پوشش ریسک ها نیستند باید از ظرفیت صندوق در راستای توسعه صادرات استفاده کرد.

محسن حسن الفت دیگر عضوهیات مدیره صندوق نیز اظهارداشت: با توجه به تحریم ها و کاهش فروش نفت استفاده از صنعت آب و برق برای صادرات می تواند جایگزین قابل توجهی برای درآمد کشور باشد، بخصوص اینکه نیاز کشورهای همسایه نیز می باشد.

هدف از این تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی، افزایش سرمایه گذاری خارجی و تامین، تجهیز منابع مالی برای صادرکنندگان وسرمایه گذاران ایرانی در حوزه ساخت و تهیه کالای آب وبرق و انرژی کشور و استفاده از ظرفیت های اقتصادی، پژوهشی وبازاریابی طرفین در افزایش ضریب نفوذ خدمات بیمه اعتبار صادراتی و ارتقاء شبکه توزیع خدمات و جذب و نگهداشت مشتریان جدید وفعلی وفرهنگ سازی در این زمینه است.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
کد خبر: ۱۶٬۴۲۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =