۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
کد خبر: . ۱۶۳٬۳۸۲
عرضه بیش از ۵۲ هزار تن گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی

مرکز آمار اعلام کرد: وزن گوشت قرمز عرضه‌ شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ جمعاً ۵۲ هزار و ۲۰۴تن گزارش شده است.

به گزارش بازار، براساس اعلام مرکز آمار ایران؛ نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌ها، جمعاً ۵۲ هزار و ۲۰۴ تن است که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

همچنین در این گزارش آمده‌ است؛ گوشت گاو و گوساله با ۲۵هزار و ۲۱ تن، ۴۷٫۹ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌ شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ۲۳هزار و ۷تن، بز و بزغاله با ۳۳۱۳ تن و سایر انواع دام با ۸۶۳ تن، به‌ترتیب ۴۴٫۱ درصد، ۶٫۳ درصد و ۱٫۷ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ با ماه مشابه سال ۱۴۰۰ نشان‌دهنده افزایش ۲ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت در خرداد ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۰ برای گوسفند و بره ۲۳ درصد، برای بز و بزغاله ۶ درصد افزایش و برای گاو و گوساله ۱۲ درصد، گاومیش و بچه‌گاومیش ۵ درصد و شتر و بچه‌شتر ۲۱ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل (اردیبهشت) در حدود ۳ درصد افزایش داشته است.

۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
کد خبر: ۱۶۳٬۳۸۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =