۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
شرایط بازار سرمایه حبابی است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

شرایط بازار سرمایه حبابی است

توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به مردم توصیه کرد: شرایط بازار سرمایه حبابی است به شدت از این بازار هراس داشته باشند.

به گزارش بازار به نقل از صداوسیما، «احمد توکلی» در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: بازار عرضه سهام تهران در شرایط حاضر قابل اعتماد نیست از اینرو می طلبد مردم احتیاط کنند.

وی اظهارداشت: اقتصاد با سرعت به سمت رکود شدیدتر پیش می رود و طبق قاعده باید وضعیت همه بخش ها خراب باشد اما بورس کشور برخلاف همه بورس های جهان در حال رشد است این چه معنی داردجزء اینکه یک ناسلامتی در کار باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی ها شاید بگویند با وجود تعطیلی سایر بازارها مردم روی خوش به بازار سهام نشان می دهند.

وی افزود: اگر این گونه باشد نباید به مردم توجه داد که برای نمونه وقتی دارایی یک شرکتی ۴۵۰ میلیارد تومان است بدون هیچ اتفاقی در عملکرد این شرکت به چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان می رسد آیا این حباب نیست اگر حباب نیست پس چه می تواند باشد؟

توکلی اظهارداشت: بدبختی اینکه مردم بدون دانش کافی معاملات در بورس انجام می دهند وقتی حادثه ای اتفاق می افتد این حباب می ترکد چه کسانی بیچاره می شوند افرادی که اطلاعات علمی و فنی یا اطلاعات موردی نداشته اند.

وی تصریح کرد: رشد چند ماهه اخیر شاخص ها در بورس به دلیل بهبود وضعیت شرکت ها و اقتصادنبوده بلکه بواسطه کاغذبازی است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه اوراق سهام در دست عده ‌ای به عنوان کسب درآمد رد و بدل می ‌شود در صورتی که هر گونه رشد در معاملات بورس می‌بایست یک منطق اقتصادی مبتنی بر واقعیت داشته باشد.

وی افزود: اگر حباب بازار بترکد دولت پاسخگوی سرمایه از دست رفته عامه مردم است چرا که مسئول همه چیز است و باید برای همه حالت ها تدبیر کند.

کد خبر: ۱۶٬۰۶۰

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha