۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
کد خبر: . ۱۶۰٬۱۷۶
رشد ۷۳.۹ درصدی درآمدهای مشاع پست بانک ایران

پست بانک ایران از رشد ۷۳.۹ درصدی درآمدهای مشاع این بانک در سال مالی ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، پیرو درج خبر درآمدزاترین بانک‌های بورسی کدامند در روزنامه دنیای اقتصاد و برخی از پایگاه‌ها و سایت‌های خبری در مورخه ۱۴۰۱/۴/۱۳؛ بدینوسیله ضمن تکذیب و رد ادعای مطرح شده در خصوص درآمدهای مشاع پست بانک ایران در سال مالی ۱۴۰۰، توضیحی به شرح ذیل جهت اصلاح خبر مربوطه و اطلاع رسانی سهامداران اعلام می‌شود؛ لذا در این راستا اشکالات گزارش به شرح زیر اعلام می‌شود:

۱- مجموع درآمدهای مشاع منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ پست بانک، افشا شده در صورت‌های مالی حسابرسی نشده مندرج در سامانه کدال معادل ۳۹.۲۶۴.۷۵۱ میلیون ریال بوده که به اشتباه در خبر مذکور منفی ۳.۶۱۲.۹۵۰ میلیون ریال ذکر شده که خارج از هر بحث ابتدائی کارشناسی، ذکر عدد منفی در مجموع درآمدهای مشاع یک بانک فاقد موضوعیت می‌باشد؟

۲- سهم بانک از درآمدهای مشاع افشا شده در یادداشت ۳۴ صورت‌های مالی پست بانک منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ معادل ۲۱.۴۳۸.۸۵۱ میلیون ریال بوده که در خبر مذکور سهم درآمدهای مشاع بانک بصورت منفی گزارش داده شده است. علیرغم اینکه درآمدهای مشاع سایر بانک‌های مورد بررسی در خبر نیز از یادداشت مشابه آن بانک‌ها اخذ و به درستی و به صورت مثبت آورده شده است.

بر همین اساس جدول مربوطه می‌بایست به شرح ذیل اصلاح و متعاقب آن تحلیل‌های انجام شده ذیربط نیز بازنگری و اصلاح و در روزنامه و سایت‌های مربوطه جهت اطلاع سهامداران و ذینفعان چاپ شود. همانگونه که از مفاد اطلاعات درست جدول مستفاد می‌شود پست بانک بر خلاف تحلیل نویسنده جزء برترین بانک در بین نه بانک مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

رشد ۷۳.۹ درصدی درآمدهای مشاع پست بانک ایران

۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
کد خبر: ۱۶۰٬۱۷۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =