۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
آغاز قطع انشعاب آب مشترکان بدمصرف از ابتدای تیر
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد

آغاز قطع انشعاب آب مشترکان بدمصرف از ابتدای تیر

بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: انشعاب آب آشامیدنی مشترکان بدمصرف از ابتدای تیر قطع خواهد شد.

به گزارش بازار، محمدرضا بختیاری افزود: امسال برای نخستین بار و براساس قانون با مشترکان بدمصرف یعنی کسانی که بیش از ۲ برابر الگوی مصرف، آب مصرف کنند برخورد خواهد شد.

وی گفت: الگوی مصرف ماهانه ۱۴ مترمکعب یا همان ۱۴۰ لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز است که بعد خانوار در تهران حدود ۳ ممیز هشت نفر می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: از طریق قبض آب یا پیامک، به مشترکان پرمصرف یا بدمصرف اطلاع رسانی شده است و از ابتدای تیرماه و بدون اخطار قبلی آب این مشترکین به مدت ۲ تا ۵ ساعت در زمان اوج مصرف، قطع خواهد شد.

بختیاری افزود: در تهران ۴۰ درصد مشترکین مطابق الگو، ۲۰ درصد کمی بیش از الگو، آب مصرف می‌کنند و ۴۰ درصد مابقی افراد پرمصرف یا بدمصرف می‌باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در طرح " آب امید" تعرفه آب برای کسانی که بسیار کم مصرف هستند رایگان است و برای کسانی که تا ۱۴ مترمکعب، آب مصرف کنند هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم که تعرفه آب این مشترکان کمتر از ۴۰ هزار تومان در ماه می‌باشد.

وی افزود:، اما امسال برای کسانی که بیش از الگو، آب مصرف کنند پلکانی افزایش قیمت خواهیم داشت که این قیمت در مناطق مختلف تهران نیز با هم تفاوت دارد که با اجرای این طرح تفاوت معناداری در تعرفه افراد بدمصرف را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: کسانی که بیش از دو برابر الگو مصرف می‌کنند در طبقه بد مصرف جای می‌گیرند که قبض آن‌ها تاکنون حدود ۱۵۰ هزار تومان در ماه بوده است.

وی افزود: تغییر تعرفه آب از یکم فروردین ۱۴۰۱ اعمال شده و در قبض‌های این ماه مشاهده می‌شود، اما طرح برخورد با افراد بد مصرف از اول تیر آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه امسال تعرفه آب بدمصرف‌ها ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است گفت: اگر رفتار مشترکان تغییر نکند و بهتر نشود انشعاب آب آن‌ها به دفعات قطع خواهد شد، اما اگر شاهد تغییر باشیم فقط یکبار با محدودیت روبرو خواهند شد.

آقای بختیاری تصریح کرد: ۵ درصد مشترکان تهرانی بدمصرف هستند و تا ۱۵ درصد آب تهران را مصرف می‌کنند که برای مشترکان بدمصرف تا به حال قبض بالای ۷۰۰ هزار تومان نداشته ایم که این مقدار در مقایسه با آن چه قیمت تمام شده آب است قیمت کمی می‌باشد.

کد خبر: ۱۵۴٬۸۴۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha