۲۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱
کد خبر: . ۱۴۵٬۰۹۶
واقعیت اعتصاب میادین چیست؛ اعتراض غرفه های شهرداری به قیمت گوجه فرنگی

یاوری عضو هیات مدیره اتحادیه بار فروشان با رد خبر اعتصاب بارفروشان گفت: غرفه های شهرداری نسبت به پایین بودن نرخ گوجه فرنگی اعتصاب کردند و برای شکستن اعتصاب قیمت این محصول از سوی شهرداری افزایش یافت.

بازار؛ گروه کشاورزی: در حالی که این روزهای قیمت محصولات کشاورزی نوسانات بالایی دارد و در سطح خرده فروشی بر اساس فاکتورهای خرید و احتساب یک سود مصوب ۳۵ درصد توزیع می شود، به گزارش خبرنگار بازار در میادین تره بار امروز سه شنبه ۲۳ فروردین ماه بارفروشان سبزی و صیفی جات در اعتراض به نرخ های اعلامی اعتصاب کرده اند.

اکبر یاوری عضو هیات مدیره اتحادیه بار فروشان تهران به خبرگزار بازار در این خصوص گفت: بار فروشان اعتصاب نکرده اند بلکه غرفه های شهرداری به عبارتی بار نزده اند آنهم به این دلیل که نرخ بارهای غرفه یک مقدار پایین بوده و با توجه به اینکه هزینه ها و کرایه ها بالا است لذا نسبت به این اقدام اعتراض کرده اند.

با شکسته شدن اعتصاب کامیون داران در میدان تره بار گوجه فرنگی زیاد شد و نرخ آن به ۱۰ هزار تومان رسید و شهرداری نیز نرخ غرفه داران را از ۱۵ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان کاهش داد

بازار روزهای اقماری سطح شهر نسبت به پایین بودن نرخ گوجه گوجه فرنگی اعتراض و اعتصاب کردند
یاوری با تاکید بر اینکه در میدان تره بار هیچ اعتصابی رخ نداده تصریح کرد: بار به اندازه کافی در میدان موجود است اما بازار روزهای اقماری که در سطح شهر هستند مثل بازار قزل قلعه، بازار صادقیه و غیره در بخش فرنگی جات اعتصاب کرده اند که به دلیل اینکه نرخ گوجه فرنگی را شهرداری پایین آورده امروز اعتصاب کردند.

وی تصریح کرد: شنیده های حاکی است امروز مطابق جلسه ای که برگزار شد نرخ ها را افزایش داده اند و از امشب غرفه های شهرداری بار خواهند زد.

یاوری گفت: در واقع به دلیل اینکه طی هفته گذشته با توجه به اعتصاب کامیون داران نرخ گوجه فرنگی بالا رفت و نرخ این محصول برای غرفه داران از سوی شهرداری ۱۵ هزار تومان تعیین شد اما با شکسته شدن اعتصاب کامیون داران در میدان تره بار گوجه فرنگی زیاد شد و نرخ آن به ۱۰ هزار تومان رسید و شهرداری نیز نرخ غرفه داران را از ۱۵ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان کاهش داد.

قیمت گوجه فرنگی در میدان تره بار ۱۰ الی ۱۲ هزار تومان است| شهرداری نرخ گوجه در غرفه های سطح شهر را به ۱۴ هزار تومان افزایش داد
وی افزود: بنابراین غرفه داران توان خرید گوجه با نرخ ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان را از میدان تره بار نداشتند و لذا امروز در اعتراض به نرخ گوجه فرنگی اعتصاب کردند و بخش فرنگی جات بار نزدند.

یاوری در پایان گفت: در حال حاضر نرخ گوجه فرنگی میناب در میدان بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان است و گوجه فرنگی بندر ۶ الی ۷ هزار تومان است و همچنین شنیده ها حاکی است قرار بر این است نرخ این محصول در غرفه های شهرداری به ۱۳ و نیم الی ۱۴ هزار تومان افزایش یابد.

۲۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱
کد خبر: ۱۴۵٬۰۹۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =