۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
کد خبر: . ۱۴٬۳۴۷
ابلاغ شیوه نامه اقدامات پیشگیرانه از کرونا در حمل و نقل هوایی

جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی از تدوین و ابلاغ شیوه نامه اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا به بخش‌های صنعت حمل و نقل هوایی خبرداد.

به گزارش بازار به نقل از صداوسیما، رضا جعفرزاده اظهارداشت: شیوه نامه اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا ویروس جهت پیشگیری از انتقال بیماری کرونا ویروس (۱۹-COVID) و به منظورحفظ سلامت کارکنان صنعت هوانوردی و مسافران بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و مقررات بین المللی سازمان جهانی بهداشت تدوین شده است.

وی افزود: محدوده اثر این شیوه‌نامه شامل کلیه شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاهها، شرکت‌های خدمات زمینی، بار و مسافر، خدمات ویژه، نظافت هواپیما و همچنین کلیه خلبانان و کادر پروازی، کارکنانی که در بخش‌های خدمات مسافر، خدمات پرواز، واحد کنترل پرواز (ATS)، مسئولین پایگاه بهداشت مرزی فرودگاه، کارکنان خدمات ویژه مسافرین، کارکنان ضدعفونی کننده و نظافت هواپیما، خدمات بار، جامه دان، کارکنان خدمات مسافر (کوردینیتور پرواز، کارکنان رمپ، ...) و کارکنان نگهداری و تعمیرات هواپیما در خط پرواز است.

جعفرزاده با بیان اینکه مسئولیت اجرای این شیوه نامه به عهده کلیه دستگاه‌ها و شرکت‌های فعال در صنعت هوانوردی مشمول این شیوه نامه است افزود: کنترل، انتشار و توزیع این شیوه‌نامه برعهده سازمان هواپیمایی کشوری بوده و از طریق "سامانه قوانین و مقررات"موجود در سایت سازمان به‌صورت طبقه‌بندی شده در اختیار ذی نفعان سازمان قرار گرفته است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: رعایت مقررات این شیوه نامه و پروتکل‌های مصوب بهداشتی توسط کلیه شرکت‌ها و ذینفعان صنعت هوانوردی در این شرایط امری ضروری و لازم است؛ لذا برای استمرار حداقلی پروازهای داخلی و بین المللی برای جابجایی امن و ایمن مسافر، رعایت مقررات بهداشتی الزامی است.

وی تاکید کرد: در صورت عدم رعایت و عدم اجرای صحیح مقررات این شیوه‌نامه برای بار اول، سازمان هواپیمایی کشوری به صدور تذکر کتبی به مدیرعامل اقدام و مدارک جهت تصمیم گیری‌های آتی مستند می‌شود و در صورتیکه از طرف شرکت‌ها و ذی نفعان، همچنان به رعایت مقررات بی توجهی شود، سازمان می‌تواند در موارد لازم محدودیت‌های مقتضی را اعمال کند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
کد خبر: ۱۴٬۳۴۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =