۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
بکارگیری ۱۹ دستگاه حفاری سنگین خشکی در موقعیت های عملیاتی
برنامه های ملی حفاری در سال جهش تولید تبیین شد

بکارگیری ۱۹ دستگاه حفاری سنگین خشکی در موقعیت های عملیاتی

موسوی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: در سال جاری که به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است، نقش این شرکت در ارایه خدمات به صنعت نفت کشور پر رنگ تر می شود.

به گزارش بازار به نقل از شرکت ملی نفت ایران، سید عبداله موسوی در بیان برنامه های شرکت ملی حفاری ایران در سال ۹۹ افزود: با توجه به حمایت های مقام عالی وزارت نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، این شرکت خود را برای حضور فعال تر در اجرای  برنامه های تبیین شده برای امسال مهیا کرده است.
 
وی اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در سال گذشته  موفق شد همسو با برنامه های ترسیم شده و ابلاغی از سوی شرکت ملی نفت ایران و تامین نیازهای شرکت های کارفرمایی در بخش های عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و تخصصی در ابعاد مسئولیت های اجتماعی نیز نقش اثر گذاری در محیط پیرامونی ایفا نماید.  
 
موسوی به دریافت بیش از یک هزار میلیارد تومان در اسفند ماه سال گذشته از مطالبات شرکت در نتیجه پیگیری و مساعدت های مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و گفت: با دریافت این مبلغ زمینه شتاب بخشی به تعاملات میان مجموعه هایی که خارج از سازمان با این شرکت همکاری دارند فراهم شد؛ بطوریکه هم اکنون شرکت از نظر مالی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

 حضور موثر در پروژه  ساخت ۲۸ مخزن نفتی  

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران جایگاه خطیر و ظرفیت های این شرکت را به عنوان یکی از زیرمجموعه های شرکت ملی نفت ایران یادآور شد و افزود: از نکات قابل توجه مباحث اجرایی در سال گذشته که امسال به بار می نشیند مشارکت ملی حفاری در مناقصه های مربوط به طرح توسعه ۲۸ مخزن است که با هدف نگهداشت و افزایش تولید نفت در مناطق نفتخیز اجرایی می شود.  
 
وی توضیح داد: در جریان شماری از این مناقصه ها که تاکنون برگزار شده است اجرای  طرح توسعه میدان نفتی گچساران در حوزه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و میدان نفتی نفت شهر در استان کرمانشاه در حوزه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران به این شرکت واگذار شد که در نتیجه هم افزایی میان متخصصان این شرکت و شرکت های کارفرما، کارهای اجرایی به نحو مناسب در حال انجام است.
 
موسوی اظهار کرد: همچنین این شرکت با شماری از شرکت های فعال بخش خصوصی که در مناقصه بسته های مربوط به طرح پیش گفته مشارکت داشتند و برنده اعلام شدند در زمینه تامین دکل و خدمات جانبی صنعت حفاری، هم افزایی داشته و نسبت به امضا و تبادل تفاهمنامه، مشارکت نامه و توافقنامه اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: در این ارتباط در سال جاری ۱۹ دستگاه حفاری سنگین خشکی از ناوگان شرکت در موقعیت های عملیاتی بکارگیری خواهند شد.  
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به روحیه سختکوشی، همت سازمانی و عشق و علاقه وافر کارکنان این شرکت خاصه در بخش عملیات و پشتیبانی  اشاره کرد و گفت: همدلی، همگرایی و ارایه کار کیفی با وجود محدودیت های موجود از ویژگی های شاخص مجموعه کارکنان این شرکت است که در چهار دهه گذشته موفق شدند با حفاری افزون بر چهار هزار و ۶۳۰  حلقه چاه های اکتشافی، توسعه ای توصیفی و تعمیری تکمیلی در خشکی و دریا به نحو شایسته پاسخگوی نیازهای صنعت نفت کشور باشند.

موسوی تاکید کرد: در سال جدید که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری سال جهش تولید نام گرفته نیز شاهد این تلاش مثال زدنی خواهیم بود.  

اهتمام شرکت ملی حفاری ایران به حفظ سرمایه انسانی

عبدالله موسوی افزود: جابجایی دستگاه های حفاری از شرکتی به شرکت دیگر و بازسازی و نوسازی دکل های حفاری امری طبیعی است و در طی سال های گذشته ضمن پرداخت حقوق و دستمزد همکاران، احدی از کارکنان اخراج نشده و نخواهد شد. ما معتقدیم سرمایه اصلی سازمان منابع انسانی ارزشمند آن است  که قادرند با کار و تلاش مضاعف و عزمی جزم و سختکوشی برنامه پیش بینی شده را تحقق بخشند.

 عمل به مسئولیت های اجتماعی در عبور از بحران کرونا 

 مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران بر تقویت فضای همدلی، همگرایی، امید و حس نوع دوستی و کمک های انسان دوستانه به هموطنان در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: این شرکت همچون گذشته نهایت تلاش خود را در جهت عمل به مسئولیت های اجتماعی و خدمت به مردم استان خوزستان و تحقق اهداف و برنامه های پیش بینی شده همسو با برنامه های صنعت نفت را به کار خواهد بست.
 
وی افزود: در این راستا این شرکت با اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای و توجه جدی به دستورالعمل ها و ضوابط ابلاغی از سوی وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در خصوص اجرای کامل پروتکل های جاری در موضوع خود مراقبتی و دیگر مراقبتی و انجام غربالگری و تست کارکنان در جهت حفظ سلامت فردی و محیط کار آنان، با ایجاد چتر ایمن بهداشتی و بسیج امکانات پزشکی، وظایف محوله را با جدیت و انگیزش بالا دنبال می کند که نمونه بارز آن اتمام عملیات حفاری و تکمیل ۱۰ حلقه چاه نفت  در ۲۰ روز نخست سال جاری در مناطق نفتخیز جنوب غربی کشور است.

کد خبر: ۱۴٬۱۰۷

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha