۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
کد خبر: . ۱۲۴٬۴۴۵
 بخش خصوصی هیچ قدرتی در تصمیمات اثرگذار بر کسب‌وکار ندارد

رئیس اتاق کرمان با اشاره به اینکه همواره تصمیم‌هایی گرفته می‌شود که به‌صورت مستقیم در وضعیت کسب‌وکار جامعه تأثیرگذار است، گفت: بخش خصوصی در این فرایند هیچ قدرتی ندارد.

به گزارش بازار به نقل از اتاق ایران، رئیس اتاق کرمان با اشاره به اینکه ما هیچ اقدامی را مهم‌تر و واجب‌تر از بهبود محیط کسب‌وکار نمی‌دانیم، گفت: فضای کسب‌وکار بسیار پیچیده‌تر شده و متأسفانه استان کرمان در پایش محیط کسب‌وکار کشور در رتبه‌های آخر قرار دارد.

 سیدمهدی طبیب زاده در نشست مرکز کسب‌وکار با مشاوران اتاق کرمان افزود: به دلیل این پیچیدگی‌های کاری و گاهی مسائل فرهنگی، هر چه تلاش می‌کنیم به گرد ایجاد موانع و صدور مقررات و بخشنامه‌های مزاحم نمی‌رسیم.

وی با بیان اینکه عده‌ای معتقدند فضای کسب‌وکار در کرمان رتبه بهتری دارد، ادامه داد: قضاوت‌ها و جو عمومی نشان از وجود موانع است و روزانه هزینه و زمان زیادی صرف مانع زدایی می‌شود.

طبیب زاده اظهار کرد: اتاق کرمان برخی مسائل را در سطح ملی پیگیری می‌کند که شاید تاکنون آثار آن به‌خوبی مشخص نشده است اما حضور اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان در بانک مرکزی، قوه قضائیه، دیوان عدالت اداری و وزارتخانه‌های صنعت و معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی بسیار پررنگ است که به دلیل پیچیدگی‌های موجود، آثار این تلاش‌ها در بلندمدت مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: اتاق کرمان لحظه‌ای از تلاش و پیگیری برای بهبود محیط کسب‌وکار غافل نمانده و نمایندگانی به‌صورت دائم در مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کشور داریم که همه مستندات، پیشنهادات و اشکالات را مطرح می‌کنیم.

رئیس اتاق کرمان گفت: متأسفانه تصمیم‌هایی گرفته می‌شود که به‌صورت مستقیم در وضعیت کسب‌وکار جامعه تأثیرگذار است؛ اما بخش خصوصی هیچ قدرتی در آنها ندارد.

طبیب زاده، با تاکید بر اهمیت رفع مشکلات مربوط به صنایع کوچک و متوسط استان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۳ هزار شغل از دست رفته که عمده آنها در بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط اتفاق افتاده است.

وی از مشاوران اتاق کرمان، پیگیری برای اصلاح روش‌ها، قوی‌تر شدن و داشتن روحیه جنگندگی برای حل مشکلات فعالان اقتصادی را درخواست کرد و افزود: اتاق به پشتوانه مشاوران می‌تواند فعالیت‌های خود را با تسلط، کارشناسی شده و دقیق پیش ببرد.

رئیس اتاق کرمان خطاب به مشاوران ادامه داد: فعالان اقتصادی وقتی به اتاق مراجعه می‌کنند با آنها احساس همدلی داشته باشید و همه تلاش خود را برای حل مشکلات مراجعان قرار دهید.

طبیب زاده، با بیان اینکه مرکز کسب‌وکار اتاق کرمان به پایش و بهبود محیط کسب‌وکار کمک می‌کند، گفت: در این مرکز تاکنون ۱۸۲ پرونده تشکیل شده که ۱۴۵ مورد آن بدون مراجعه به کمیته‌ها و مراجع خاصی حل شده که این موضوع بسیار مهم است.

۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
کد خبر: ۱۲۴٬۴۴۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =