۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
کد خبر: . ۱۱۶٬۷۱۹
تحقق خودباوری و خوداتکایی در صنعت لوازم خانگی

صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل روز صنعت لوازم خانگی از رشد ۱۱ درصدی در تولید صنعت لوازم‌خانگی بزرگ در سال جاری خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت با بیان مطلب فوق بیان کرد: صنعت لوازم خانگی در سال ۱۳۹۶ حدود یازده میلیون دستگاه تولید داشت که این یازده میلیون دستگاه عمدتا تحت لیسانس برند های خارجی در کشور تولید می شدند و بعد از اعمال محدودیت ها این رقم به هشت میلیون دستگاه در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به تکیه برتوان داخلی و توسعه ظرفیت برندهای ملی افزود: در سال های قبل خود باوری و نگاه به ظرفیت های درون تقویت و توان فنی مهندسی بازپروری شد و در سال ۱۳۹۹ عدد تولید ما به ۱۵ میلیون دستگاه در سال رسید؛ امسال نیز تولید ۱۶.۵ میلیون دستگاه برنامه ریزی شده که خوشبختانه با رصدی که بر وضعیت تولید لوازم خانگی بزرگ انجام‌ شده طی شش ماه حدود یازده درصد رشد تولید در لوازم خانگی بزرگ را شاهد هستیم و در کنار آن شاهد افزایش سرمایه گذاری در این بخش از سوی بنگاه های فعال می باشیم.

معاون امور صنایع وزارت صمت تاکید کرد: لازم است نیازهای بازار برآورده و حقوق مصرف‌ کنند گان به لحاظ قیمت و کیفیت از سوی تولیدکنندگان این بخش بیش از پیش رعایت شود.

صادقی نیارکی در پایان گفت: سرمایه گذاری های زیادی در این حوزه طی دو سال گذشته هم در حوزه تولید و هم در حوزه توسعه و تعمیق ساخت داخل قطعات و مجموعه ها اتفاق افتاده که این اقدام بسیار اقدام مبارکی است و می بایست تداوم یابد.

۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
کد خبر: ۱۱۶٬۷۱۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =