۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
کد خبر: . ۱۰۷٬۱۸۵
وضعیت اعتبار چک‌های صادره استان‌ها در تیر ماه

آمارها نشان می دهد در تیر ماه ۱۴۰۰ بیشترین درصد تعداد چک‌های برگشتی متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۱۷.۱ درصد و کمترین درصد تعداد چک‌های برگشتی نیز مربوط به استان گیلان با ۶.۹ درصد است.

به گزارش بازار به نقل از ایبنا، در نخستین ماه تابستان، بررسی جزئیات درصد توزیع تعداد و مبلغ چک های مبادله ای بر حسب وصولی و برگشتی، نشان می دهد در کل کشور از منظر تعداد، ۹۰.۸ درصد چک ها وصولی و ۹.۲ درصد نیز تعداد چک های برگشتی در تیرماه بوده اند. همچنین از منظر مبلغ، در کل کشور ۸۸.۱ درصد چک ها وصولی و ۱۱.۹ درصد مبلغ چک ها برگشتی بوده اند.

همان طور که در جدول زیر مشاهده می شود، این آمار و درصد به تفکیک استان و مناطق آزاد مشخص شده است. به عنوان نمونه بیشترین درصد تعداد چک های وصولی در تیرماه امسال متعلق به استان گیلان با ۹۳.۱ درصد است و کمترین درصد تعداد چک های وصولی نیز مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۸۲.۹ درصد است.

از سوی دیگر بیشترین درصد تعداد چک های برگشتی در این ماه، متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۱۷.۱ درصد و کمترین درصد تعداد چک های برگشتی نیز مربوط به استان گیلان با ۶.۹ درصد است.

اما در بخش دیگر این جدول، به درصد چک های وصولی و برگشتی از منظر مبلغ پرداخته شده است. به گونه ای که استان بوشهر با ۹۲.۱ درصد مبلغ چک های وصولی در صدر قرار دارد و استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با ۷۲.۸ درصد، در پایین ترین سطح از چک های وصولی از منظر مبلغ بوده است.

وضعیت اعتبار چک‌های صادره استان‌ها در تیر ماه

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
کد خبر: ۱۰۷٬۱۸۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =