۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹
کد خبر: . ۱۰۴٬۸۹۸
نرخ صفر مالیاتی برای رفع تعهد ارزی سال ۹۷

کمیته ماده (۲) در آخرین جلسه خود در دولت دوازدهم، نرخ صفر مالیاتی را برای صادرکنندگان سال ۹۷ که تعهدات ارزی صادراتی خود را از ۳۰ دی ماه ۹۸ تا ۳۰ آبان ماه ۹۹ پرداخت کرده‌اند، مصوب کرد.

به گزارش بازار به نقل از اتاق تهران، در تازه‌ترین جلسه کمیته ماده (۲) که اوایل مرداد ماه امسال برگزار شد، نرخ صفر مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده برای صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ که نسبت با ایفای تعهدات ارزی صادراتی خود در فاصله زمانی ۳۰/۱۰/۱۳۹۸ تا ۳۰/۰۸/۱۳۹۹ اقدام کرده‌اند، مصوب شد.

همچنین بر اساس مصوبات کمیته ماده (۲)، پرداخت اقساط بدهی‌های ارزی به شبکه بانکی، صندوق توسعه ملی و حساب ذخیره ارزی شرکت‌های معدنی و فولادی مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت از سرجمع صادرات خود یا سایر شرکت‌های معدنی و فولادی، مجاز اعلام شد.

همچنین «صادرکنندگانی که بر اساس تایید سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران ملزم به انتقالات ارزی موضوع ماده (۱۳)، (۱۴) و (۱۵) قانون حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری خارجی به میزان ارز مورد نیاز و مندرج در مجوز انتقال با تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی هستند، به میزان سهم سرمایه‌گذار خارجی با درج اطلاعات مربوطه در سامانه جامع تجارت توسط سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی به میزان وجوه اعلامی از رفع تعهد ارزی صادراتی معاف و مابقی ارز حاصل از صادرات این گروه از صادرکنندگان مشمول رفع تعهدات ارزی برای اساس مفاد بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ و اصلاحیه‌های مربوط به آن است».

همچنین بر اساس این مصوبه، زمان تعیین شده برای تعلیق قضایی مندرج در مصوبه ۲۱/۰۱/۱۴۰۰ کمیته ماده (۲)، تا پایان مرداد ماه امسال تمدید شد.

۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹
کد خبر: ۱۰۴٬۸۹۸

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =