۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
کد خبر: . ۹۸٬۷۱۶
وزارت امور اقتصادی و دارایی در میان ۳ وزارتخانه برتر دولت الکترونیک

وزارت امور اقتصادی و دارایی در دور هفتم ارزیابی دولت الکترونیک و در مسیر تحقق برنامه های اقتصاد هوشمند، حائز رتبه سوم بین وزارتخانه ها شد.

به گزارش بازار به نقل از شادا، رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در برنامه تهران ۲۰ با اعلام این خبر وزارتخانه های ارتباطات و فنآوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به عنوان حائزین رتبه اول و دوم معرفی نمود و خاطر نشان کرد: سه وزارتخانه برتر در زمینه دولت‌الکترونیکی، برای به‌دست آوردن رتبه برتر به صورت جدی با یکدیگر رقابت تنگاتنگی داشتند.

بنا بر این گزارش، وزارت امور اقتصادی و دارایی بر اساس نتایج دور هفتم ارزیابی دولت الکترونیک موفق به قابلیت الکترونیکی نمودن بیش از ۹۷ درصد از ۹۱ خدمت و ۲۸۷ زیر خدمت خود و کسب امتیاز ۶۷.۷ شده است.

این گزارش میزان امتیازات وزارت اقتصاد در شاخص هایی چون دولت "کاربر محور"، "دولت شفاف"، "دولت یکپارچه" و "دولت مشارکتی" را به ترتیب برابر با "۷۲.۹"، " ۶۰.۷"، "۶۳.۵" و"۷۳" اعلام کرده است.

بر این مبنا، وزارت اقتصاد در شاخص دولت شفاف، نیز پس از وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی در رتبه دوم بین دستگاه های دولتی جای گرفته است.

گفتنی است، تعداد دستگاه های ارزیابی شده در چارچوب دولت الکترونیک از ۶۰ دستگاه در دوره اول به ۱۶۰ دستگاه در این دوره (هفتم) رسیده است

۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
کد خبر: ۹۸٬۷۱۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =