۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶
وجود ۳ هزار و ۳۰۹ معدن غیرفعال در کشور
مرکز آمار ایران اعلام کرد

وجود ۳ هزار و ۳۰۹ معدن غیرفعال در کشور

مرکز آمار ایران از وجود سه هزار و ۳۰۹ معدن غیر فعال در کشور خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از مرکز آمار ایران، این مرکز با انتشار نتایج بهنگام‌سازی آخرین اطلاعات پایه‌ای (چارچوب) معادن کشور در سال ۱۴۰۰ اعلام کرد: بر اساس آخرین نتایج تعداد کل معادن کشور در سال ۱۴۰۰ برابر با ۱۰۱۷۰ معدن بوده است که از این تعداد ۶۸۶۱ معدن فعال و ۳۳۰۹ معدن غیر فعال در کشور شناسایی شده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، طبق یافته‌های این طرح، از ۶۸۶۱ معدن فعال ۶۴۴۹ معدن فقط در حال بهره‌برداری، ۲۸۹ معدن در حال بهره‌برداری و اکتشاف و ۱۲۳ معدن در حال بهره‌برداری، تجهیز و آماده‌سازی بوده است.

مرکز آمار ایران همچنین اعلام کرد: یافته‌های این طرح موید آن است که از ۳۳۰۹ معدن غیر فعال در کشور ۲۹۸ معدن فقط در حال تجهیز و آماده‌سازی، ۶۰ معدن دارای فعالیت کمتر از ۳۰ روز، ۵۱۳ معدن تعطیل دائم، ۲۰۰۸ معدن تعطیل موقت و ۴۳۰ معدن سایر موارد را شامل می‌شود.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در بررسی سایر علل غیر فعال شدن معادن کشور، بلوکه شدن معدن، رکود بازار، نداشتن مجوز، مشکلات حقوقی و زیست محیطی بیشترین فراوانی را به خود اختصاص دادند.

اجرای بهنگام سازی چارچوب معادن کشور از اسفند ۱۳۹۹ شروع و تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه داشت. در این طرح کارشناسان معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها با مراجعه به سازمان‌های ذیربط در استان، پس از دریافت اطلاعات معادن و وضعیت فعالیت معادن را بررسی و اطلاعات تکمیلی را به مرکز آمارایران ارسال می‌کنند.

چارچوب طرح آمارگیری از معادن در حال بهره برداری کشور- ۱۴۰۰ از اطلاعات بهنگام سازی معادن کشور، استخراج و اجرایی می‌شود.

کد خبر: ۹۷٬۱۳۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha