۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
کد خبر: . ۹٬۷۰۲
تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی و کارت‌های رانندگان و کارگران ساختمانی بصورت غیرحضوری

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی از اتخاذ تمهیدات حداکثری برای مقابله با انتقال بیماری کرونا در واحدهای بیمه‌ای این سازمان خبر داد و گفت: تمامی اقدامات ممکن برای کاهش مراجعه حضوری مردم به شعب تأمین اجتماعی انجام شده است.

 به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مهرداد قریب اظهار داشت: بسیاری از خدماتی که مردم برای دریافت آن به شعب و کارگزاری‌های تأمین اجتماعی مراجعه می‌کنند بصورت غیرحضوری از طریق درگاه رسمی خمات غیر حضوری به نشانی https://eservices.tamin.ir قابل انجام است و برخی از خدمات نیز همچون ثبت درخواست بازنشستگی، تمدید اعتبار کارت هوشمند رانندگان و تمدید اعتبار دفترچه درمانی بدون نیاز به هیچ اقدامی از سوی بیمه شدگان تا پایان فروردین ماه ۹۹ انجام شده است.  

قریب افزود: تمدید اعتبار دفاتر درمانی منتهی به بهمن ۹۸ کلیه بیمه شدگان و مستمری بگیران تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ به صورت هوشمند انجام می‌شود و نیازی به حضور بیمه شدگان و بازنشستگان برای تمدید اعتبار در شعب و کارگزاریهای تأمین اجتماعی نیست.

وی ادامه داد: مهلت پرداخت حق بیمه‌ی بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی افزایش یافته است و به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه پردازی این قبیل بیمه شدگان تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی از فراهم شدن زمینه پرداخت علی الحساب غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری خبر داد و گفت: برای کلیه بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان امکان پرداخت علی‌الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است و این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می‌شود.

قریب افزود: ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز وکمک ازدواج و...) نیز بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی قابل انجام است.

وی ادامه داد: برای ثبت درخواست بازنشستگی نیازی به مراجعه حضوری به شعب تأمین اجتماعی نیست و تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می‌شود. همچنین انجام استعلام درخصوص تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان به حالت تعلیق درآمده و تداوم بیمه پردازی آنان تا پایان فروردین ۱۳۹۹ قابل انجام است.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی فراهم شدن امکان بیمه پردازی آن دسته از کارگران ساختمانی که کارت مهارت فنی آنان منقضی شده است را از دیگر اقدامات صورت گرفته برای کاهش مراجعه حضوری به شعب این سازمان برشمرد و گفت: بیمه پردازی این افراد تا پایان فروردین سال۱۳۹۹ قابل انجام است.

قریب همچنین از امکان استعلام گواهی میزان سوابق پرداخت حق بیمه از طریق سامانه غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.

وی همچنین گفت: در ایام تعطیلات نوروزی سال جاری شعب وکارگزاریهای منتخب سازمان تأمین اجتماعی خدمات مربوط به دفاتر درمانی را به جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی ارائه خواهند داد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
کد خبر: ۹٬۷۰۲

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =