۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
کد خبر: . ۹٬۵۲۱
بهره‌گیری از پهپاد و سم‌پاش‌های کشاورزی برای مبارزه با کرونا و ملخ صحرایی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور گفت: بخشی از شرکت‌های پهپادی اعلام آمادگی کرده‌اند که برای ضدعفونی کردن ساختمان‌ها، معابر و مناطقی که تردد در آن سخت است، مشارکت کنند که سم‌پاشی با کمک این پهپادها در مقابله با ویروس کرونا با جدیت و دقت انجام خواهد شد.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی در رابطه با استفاده از امکانات سم‌پاشی این مرکز برای سم‌پاشی مناطق و شهرهای آلوده به ویروس کرونا، اظهار کرد: حوزه مکانیزاسیون کشاورزی در ۶ سال گذشته به ناوگان سم‌پاشی خوبی مجهز شده است که می تواند در حوزه مبارزه با ویروس کرونا، کارایی داشته باشد.

وی افزود: این ناوگان در برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها به کار گرفته شده که در این راستا با همکاری تراکتورداران حرفه‌ای و با هماهنگی ستاد کرونا می توانند از سم‌پاش‌های توربینی زراعی، توربینی باغی، سم‌پاش‌های لانس‌دار، پشتی موتوری و مه‌پاش‌ها استفاده کنند.

عباسی با اشاره به این نکته که در حوزه پاشش و سم‌پاشی هم ناوگان و سازندگان خوبی داریم، تصریح کرد: سم‌پاش‌های پشتی موتوری به وفور در کشور وجود دارد و در اختیار کشاورزان و ارائه‌کنندگان خدمات کشاورزی قرار گرفته است.

وی افزود: در حوزه سم‌پاشی‌های گسترده‌تر هم می توان از سم‌پاش‌های توربینی زراعی و توربین باغی برای مبارزه با کرونا استفاده کرد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در رابطه با استفاده از پهپادها برای سم‌پاشی مناطق شهری آلوده به ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: بخشی از شرکت‌های پهپادی اعلام آمادگی کرده‌اند که برای ضدعفونی کردن ساختمان‌ها، معابر و مناطقی که تردد در آن سخت است، مشارکت کنند که سم‌پاشی با کمک این پهپادها در مقابله با ویروس کرونا با جدیت و دقت انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این که از ابتدای سال جاری شبکه پهپاد سم‌پاش‌ها را در بخش مکانیزاسیون فعال کرده‌ایم، تأکید کرد: ستاد مقابله با کرونا از طریق سازمان‌های جهاد کشاورزی استانی و با اعلام فراخوان به تراکتورداران حرفه‌ای و سم‌پاشان پهپادی می تواند از این امکانات استفاده کند.

وی با اشاره به هجوم ملخ صحرایی به استان های جنوبی کشور گفت: بخشی از این پهپادها در جبهه مقابله با ملخ صحرایی در استان‌های جنوبی در حال فعالیت هستند و با توجه با پتانسیل کشور، امکان به‌کار گیری این امکانات از طریق ستادهای مبارزه با کرونا و با هماهنگی با سارمان‌های جهاد کشاورزی و ادارات امور فناوری مکانیزاسیون میسر است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: در حال حاضر در یکی از مقاطع حساس کشور قرار داریم و در این مقطع به‌کارگیری درست از امکانات می تواند در موفقیت بیشتر ما موثر باشد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
کد خبر: ۹٬۵۲۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =