۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
کد خبر: . ۹٬۵۰۱
افزایش ۵۸ درصدی ارزش افزوده و ۴ درصدی اشتغال در معادن

مرکز آمار ایران اعلام کرد: نتایج طرح آمارگیری از معادن در حال بهره‌برداری کشور، حاکی از افزایش ۵۸ درصدی ارزش افزوده و ۴ درصدی اشتغال در معادن طی سال ۹۷ است.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

به گزاش بازار به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس سی و هفتمین طرح آمارگیری مرکز آمار ایران از معادن در حال بهربرداری کشور در سال ۹۸، از ٥٠٨٦ معدن مراجعه شده، ۴۹۱۶ معدن طی سال ۹۷ در حال بهره برداری بوده است.
طی سال ۹۷، تعداد شاغلان معادن درحال بهره‌برداری کشور ۹۹ هزار و ۷۳۴ نفر بوده که نسبت به سال قبل، ٤,١ درصد (٣٩٠٣ نفر) افزایش داشته است.

ایجاد حدود ۳۰۸ هزار میلیارد ریال ارزش افزوده

بنا به این گزارش، در سال ٩٧ معادن در حال بهره‌برداری کشور، ۳۰۷ هزار و ۹۸۸ میلیارد ریال ارزش افزوده ایجاد کرده‌اند که نسبت به سال قبل ٥٧,٨ درصد افزایش نشان می‌دهد.
از این رقم، ۲۲۶ هزار و ۲۵۹ میلیارد ریال (٧٣.٥ درصد) توسط بخش عمومی و ۸۱ هزار و ۷۲۹ میلیارد ریال (٢٦.٥ درصد) توسط بخش خصوصی محقق شده است. استان های کرمان، یزد و آذربایجان شرقی به ترتیب با ۱۵۰ هزار و ۶۵۱، ۵۸ هزار و ۲۳۳ و ۴۳ هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال، بیشترین ارزش افزوده را داشته‌اند.

افزایش وزنی و ارزشی تولید در سال ۹۷

در سال ۹۷، حدود ۳۶۱ میلیون و ۳۶۸ هزار تن مواد معدنی به ارزش ۳۹۴ هزار و ۵۲۵ میلیارد ریال تولید شده که نسبت به سال قبل از نظر مقدار ١٦٢ هزار تن و از نظر ارزش ۱۴۴ هزار و ۴۰ میلیارد ریال، به ترتیب معادل ٠,٠٤ درصد و ٥٧.٥ درصد افزایش داشته است.

سرمایه گذاری حدود ۱۹.۵ هزار میلیارد ریالی

در سال ٩٧، ارزش سرمایه‌گذاری معادن در حال بهره‌برداری کشور، ۱۹ هزار و ۴۷۶ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال قبل ١٠,٢ درصد کاهش داشته است. از این میزان، سهم بخش عمومی با ۱۱ هزار و ۵۲۹ میلیارد ریال، (٥٩.٢ درصد) و سهم بخش خصوصی با ۷ هزار و ۹۴۷ میلیارد ریال (٤٠.٨درصد) بوده است.

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
کد خبر: ۹٬۵۰۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =