۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
کد خبر: . ۹۵٬۰۰۹
جزئیات اعمال افت فشار در شبکه آب شرب کشور

کشفی، سخنگوی شرکت آب و فاضلاب کشور از اعمال افت فشار در شبکه‌های توزیع آب در برخی مناطق کشور به منظور مدیریت مصرف و گذر از زمان اوج مصرف آب خبر داد.

به گزارش بازار، حمیدرضا کشفی با اشاره به اینکه امسال وضعیت بارش‌های کشور نامطلوب بوده است افزود: وزارت نیرو برای جلوگیری از قطعی و یا جیره بندی آب در کشور، راهکار کنترل و کاهش فشار آب را در برخی مناطق اعمال کرده است.

وی با اشاره به تلاش‌های درحال انجام برای به نتیجه رسیدن پروژه‌های کوتاه مدت و اضطراری به منظور تامین آب شرب گفت: هفته گذشته دولت بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای ورود هرچه سریعتر این پروژه‌های مدار بهره برداری به وزارت نیرو اختصاص داده که با تلاش‌های انجام شده این پروژه‌ها که شامل حفر چاه و ساخت مخزن است به زودی تکمیل خواهند شد که البته اکثر این پروژه‌ها در مناطق روستایی واقع شده که با تکمیل آن‌ها مشکل این مناطق نیز برطرف خواهد شد.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه بارش‌های کشور بطور متوسط تا ۵۰ درصد کاهش یافته است ادامه داد: این کاهش در حوضه آبریز شرق کشور تا ۸۰ درصد بوده که این رویه ورودی آب برخی سدهای شرق کشور را به صفر رسانده است.

کشفی افزود: در حوضه آب‌های زیرزمینی نیز ما شاهد افت آبدهی برخی چاه‌ها هستیم به نحوی که در برخی نقاط کشور، این افت سبب کف شکنی این چاه‌ها و افزایش عمق آن‌ها برای تامین آب شده که این وضعیت در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به همزمانی کاهش بارش‌ها با گرمای بی سابقه و زودهنگام و شیوع کرونا سبب افزایش بی رویه مصرف آب در کشور شده است گفت: افزایش دمای هوا در چند سال گذشته بی سابقه بوده است به نحوی که ما از اواسط بهار شاهد گرمای تابستانی بودیم که این اتفاق سبب ورود زودهنگام وسایل سرمایشی و افزایش مصرف آب شده است.

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به همکاری مردم در سال‌های گذشته با مصرف درست آب افزود: ما در سال‌های گذشته توانستیم روزهای سخت خود را سپری کنیم البته امسال کار سخت‌تر است که باید با مدیریت مصرف و بهبود روش‌های مصرف آب در منازل این شرایط سخت را نیز سپری کنیم تا بتوانیم حداکثر سرویس دهی مطلوب را برای مردم داشته باشیم.

۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
کد خبر: ۹۵٬۰۰۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =