۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
کد خبر: . ۹۳٬۷۰۴
ضرورت پیگیری جدی برای تصویب الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان قم

قم- سرمست، استاندار قم بر ضرورت پیگیری جدی مدیران برای تصویب الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان در شورای عالی شهرسازی و معماری تأکید کرد.

به گزارش بازار به نقل از استانداری قم، بهرام سرمست در جلسه شورای تأمین مسکن استان قم طی سخنانی با بیان اینکه بحث الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری به شهرک پردیسان برای ساخت مسکن جوانان قمی از اهمیت ویژه برخوردار است، اظهار کرد: این اراضی برای قم و شهرداری یک آورده بسیار خوب دارند.

وی با اشاره به تأسیس دو شهرستان جدید برای استان قم افزود: الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری نیز در راستای توسعه شهر قم نقش مهمی ایفا می‌کند.

استاندار قم با اشاره به قول مساعد وزیر راه و شهرسازی در رابطه با تصویب الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ادامه داد: دستگاه‌های استانی موظف به پیگیری جدی در بدنه وزارتخانه برای انجام امور اداری مرتبط با این اراضی در اسرع وقت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث اراضی ۶۳ هکتاری شهرک قدس گفت: بر اساس ماده ۲۲ و ۲۳ آیین‌نامه اجرایی قانون زمین شهری، بایستی زیرساخت‌های این اراضی با جدیت پیگیری شود.

صدور پروانه مسکن ملی در قم با ۵۰ درصد تخفیف ضروری است
بر اساس اعلام اداره کل راه و شهرسازی قم حسن صبوری، مدیرکل راه و شهرسازی قم نیز در این جلسه اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ملی وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور و در راستای احداث مسکن ارزان قیمت و کاهش هزینه‌های ساخت، صدور پروانه ساخت واحدهای مسکن ملی با تخفیف ۵۰ درصد، اولویت و ضرورت دارد.

وی در خصوص افزایش تسهیلات وام طرح مسکن ملی بیان داشت: مبلغ تسهیلات وام مسکن ملی از یک میلیارد ریال به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است که البته این امر به‌محض ابلاغ به استان در دستور کار قرار می‌گیرد.

صبوری در خصوص ثبت نام مرحله جدید طرح مسکن اقدام ملی گفت: مرحله پنجم ثبت نام طرح مسکن اقدام ملی کشور و مرحله سوم آن در استان از ۱۸ خرداد آغاز و تا ۲۶ خرداد ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ثبت نام برای تمامی همشهریان قمی که شرایط اعلامی چهارگانه را دارا هستند، مجاز است که البته متقاضیان در هنگام ثبت نام نباید ثبت نام فعال در سامانه اقدام ملی داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی قم سهم شهر قم در این مرحله از ثبت نام را هزار و ۷۵۵ واحد مسکونی دانست و افزود: تاکنون بیش از ۱۲ هزار تَن در این مرحله در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند.

وی همچنین تصریح کرد: در جلسه شورای تأمین مسکن، حذف تمامی متقاضیان شهرهای اقماری استان از جمله کهک، دستجرد، جعفریه و دیگر شهرها که بعد از اطلاع‌رسانی‌های گسترده و متعدد تاکنون هیچ‌گونه مراجعه به بنیاد مسکن نداشته‌اند و یا واریز وجه اولیه را تکمیل نکرده‌اند تصویب شد.

صبوری خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز، جایگزینی متقاضیان در طرح‌های مسکن ملی قم تصویب شد اما جزئیات نحوه جایگزینی متعاقباً توسط بنیاد مسکن استان اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی قم بیان کرد: بر اساس این مصوبه متقاضیانی که در حال حاضر توانایی پرداخت آورده را ندارند می‌توانند به طرح‌های با پیشرفت فیزیکی کمتر انتقال پیدا کنند و یا با متقاضیان طرح‌های دیگر که دارای آورده متناسب با طرح هستند جابه‌جا شوند.

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
کد خبر: ۹۳٬۷۰۴

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =