۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
کد خبر: . ۹۰٬۸۳۳
نیمی از مردم هیچ تسهیلاتی تاکنون دریافت نکرده اند

جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تشخیص اولویت‌ها و برنامه ریزی زمان بندی شده برای حل مسائل مهم‌ترین هنر رئیس جمهور است.

به گزارش بازار، سعید جلیلی تاکید کرد: فرصت چهار ساله ریاست جمهوری فرصت محدودی است و رئیس جمهور باید با اولویت بندی نسبت حل مسائل در ظرف زمانی مشخصی اقدام کند.

وی با بیان اینکه کشور در چهار سال اینده باید با یک جهش به نقطه مطلوب در شان ملت ایران برسد، گفت: تحقق این جهش به این معنا نیست که مردم باید برای مشکلات روزمره‌ای که با ان دست به گریبان هستند در انتظار کارهای بزرگ و تحقق جهش بمانند بلکه باید از همان ابتدای کار تلاش برای کاستن فشار از دوش مردم اغاز شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کارمهم رئیس جمهور را طراحی اقدامات نقطه زن برای حل مشکلات کشور اعلام کرد و گفت: رئیس جمهور باید با طراحی برنامه‌های نطقه زن کارهای پیشران کشور را فعال کند و در این راستا اقداماتی برای حل مشکل اشتغال، گرانی، مسکن، جلوگیری از واردات مافیایی و قاچاق را در اولویت قرار دهد. وی راه حل اصلی مشکلات اقتصادی را اهمیت توجه جدی به تولید دانست و گفت: مجموعه‌ای از اقدامات بهم پیوسته نیاز است تا به اهدافی همچون اشتغال و کاهش قیمت‌ها دست پیدا کنیم و هنر رئیس جمهور این است که با ارائه برنامه‌ای جامع طی چهار سال کشور را به سرمنزل مقصود برساند و در این راستا برنامه ریزی برای حل مشکلاتی که امروز مردم را رنج می‌دهد، اولویت اصلی کار رئیس جمهور است و مردم نمی‌توانند منتظر تحقق برنامه‌های بلندمدت ما در چهار سال بمانند.

جلیلی افزود: داشتن برنامه‌ای دقیق برای حل مشکلات فقط به این معنا نیست که بگوییم چه کارهایی انجام خواهیم داد بلکه باید نتیجه کار در زمان مشخص نیز اعلام شود و نتایج ملموس در مقاطع مشخص شش ماهه یا یکساله اعلام شود نه اینکه بعد از چهار سال گفته شود، نشد که به نقطه مطلوب برسیم و ما این برنامه را به تفصیل در ایام تبلیغات برای مردم تشریح خواهیم کرد.

وی گفت: اگر از لزوم تحقق جهش در کشور در برنامه ریزی گفته می‌شود به ان معنا نیست که مردم برای حل مشکلات روزمره‌ای همچون تامین سبد غذایی یا مسکن و اشتغال باید منتظر تحقق جهش بمانند، چراکه نمی‌توان در مورد چنین مسائلی بی تفاوت بود و در برنامه‌ای که ارائه خواهم کرد به طور دقیق به این دغدغه‌ها پاسخ خواهم داد.

جلیلی با اشاره به برخی نابسامانی‌ها در نظام بانکی خاطرنشان کرد: امروز در حالی که ۹۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات معوقه بانکی در اختیار ۱۱ نفر است، نیمی از مردم هیچ تسهیلاتی تاکنون دریافت نکرده اند و لذا ساماندهی این وضعیت نیازمند برنامه ریزی دقیق با زمان بندی مشخص است.

وی خطاب به مردم ایران گفت: از تمامی مردم عزیز خواهش می‌کنم در این ایام به برنامه‌های ارائه شده دقت کنند، به دنبال پاسخی معتبر به سوالات اساسی خود همچون چگونگی حل مشکل مسکن، گرانی و بیکاری یا بی اثر شدن تحریم‌ها باشند و پاسخ قابل اعتماد و اتکا را بیابند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: در سال ۹۲ هم در عرصه انتخابات حضور داشتم و هیچگاه شعار ندادم که مشکلات را چند روزه حل می‌کنم یا کلید بیاورم، بلکه تلاش کردم با برنامه و صادقانه با مردم سخن بگویم و الان بعد از تجربه تلخ هشت سال گذشته فرصت خوبی است که کشور بتواند به یک جمع بندی برای حل مشکلات برسد.

۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
کد خبر: ۹۰٬۸۳۳

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =