۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
کد خبر: . ۸۷٬۳۲۶
مبارزه با سن مادر و علف هرز در ۶۶ هزار هکتار از اراضی تعاونی تولید استان همدان

همدان - مسلمی راد، مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان گفت: شرکت های تعاونی تولید از اوایل فروردین ماه تاکنون در ۶۶هزار هکتار از اراضی تحت پوشش خود با سن مادر و علف های هرز برگ پهن مبارزه کرده اند.

مجید مسلمی راد در گفتگو با خبرنگار بازار عنوان کرد: شرکت های تعاونی تولید استان همدان از اوایل فروردین ماه تا کنون در سطح ۶۶ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش خود با سن مادر و علف های هرز برگ پهن مبارزه انجام داده اند.

مسلمی راد افزود: سطح مبارزه با سن مادر در مزارع گندم و جو آبی و دیم در حوزه اراضی تعاونی های تولید ۴۷ هزار هکتار و مبارزه با علفهای هرز پهن برگ در همین مزارع ۱۹ هزار هکتار بوده است.

وی ادامه داد: نحوه همکاری با کشاورز در اجرای طرح مبارزه با سن مادر و علف های هرز شامل آموزش و اطلاع رسانی حضوری و مجازی در مورد زمان ریزش و مبارزه با سن مادر و همچنین حضور کارشناسان در مزارع و نظارت بر سمپاشی به همراه نیروهای بسیج همگام با کشاورز بوده است.

مدیر تعاون روستایی استان همدان اضافه کرد: مبارزه با سن مادر در  ۶۷ تعاونی تولید انجام می شود و این تعاونی ها با  تهیه و توزیع سموم مورد نیاز کشاورزان در دورترین روستاهای استان همدان نیاز کشاورزان را برآورده می کنند.

مسلمی راد گفت: سطح زیر کشت گندم و جو آبی و دیم  در حوزه ۶۷ تعاونی  تولید استان همدان در حدود ۱۴۰ هزار هکتار است که پیش بینی می شود از این سطح ۳۰۰ هزار تن محصول برداشت شود.

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
کد خبر: ۸۷٬۳۲۶

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =