۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
کد خبر: . ۸۶٬۳۹۵
واردات تخم نطفه دار| اقدام شرکت پشتیبانی امور دام به ضرر تولید کننده های داخلی!

صدیق پور، دبیر انجمن جوجه یکروزه کشور گفت: اگر واردات تخم نطفه دار مستمر باشد قطعا تولیدکنندگان داخلی نیز واکنش نشان می دهند و دیگر کسی تولیدکننده نخواهد بود.

بازار؛ گروه کشاورزی: با واردات تخم نطفه دار توسط شرکت پشتیبانی گمانه زنی هایی در خصوص آزاد شدن واردات این محصول به گوش می رسد که با توجه به اینکه کشور ایران از دیرباز صادر کننده تخم نطفه دار بوده است واکنشهای متفاوتی را به دنبال داشته است. بخصوص اینکه آزاد شدن واردات می تواند ضررهای بسیاری برای صنعت مرغداری کشور به همراه داشته باشد.

واردات تخم نطفه دار آزاد نیست با این وجود شرکت پشتیبانی امور دام در حال وارد کردن یک تعداد محدود جوجه و تخم نطفه دار برای ذخایر استراتژیک خود است

محمدرضا صدیق پور، دبیر انجمن جوجه یکروزه کشور در این خصوص به «بازار» گفت: در حال حاضر خوشبختانه واردات تخم نطفه دار آزاد نیست با این وجود شرکت پشتیبانی امور دام در حال وارد کردن یک تعداد محدود جوجه و تخم نطفه دار برای ذخایر استراتژیک خود است.

صدیق پور افزود: واردات تخم نطفه دار از سوی شرکت پشتیبانی در حالی صورت می گیرد که ایران تا پیش از این صادر کننده بوده است. اما وقفه ایجاد شده در جوجه ریزی ذخایر استراتژیک را با مشکلاتی مواجه کرده که قرار بر این شده بخشی از آن را از طریق واردات تامین کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد واردات مستمر باشد، گفت: قرار بر این است که واردات مقطعی باشد. با این وجود اگر تداوم پیدا کند واحدهای تولید جوجه یکروزه قطعا واکنش نشان خواهند داد و شرایطی پیش می آید که دیگر کسی تولیدکننده نباشد.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۲
کد خبر: ۸۶٬۳۹۵

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =