۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
کد خبر: . ۸۶٬۲۹۹
 نامه وزیر نیرو به همه استانداران کشور درخصوص پیک برق

اردکانیان، وزیر نیرو طی نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور وضعیت کنونی برق را تشریح و تنگناهای تولید را مورد اشاره قرار داد.

 به گزارش بازار به نقل از شرکت توانیر، رضا اردکانیان با ارسال نامه هایی جداگانه به استانداران سراسر کشور، ضمن تشریح آخرین وضعیت صنعت برق، به تراز منفی تولید و مصرف برق اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: به منظور پیشگیری از بروز خاموشی در سال جاری، ۳۲۰۰ مگاوات بیشتر از سال گذشته نیازمند اجرای برنامه های مدیریت بار هستیم.

در این نامه آمده است:  افزایش قابل ملاحظه و زودهنگام دمای هوا سبب افزایش بی سابقه مصرف برق به میزان ۲۲ درصد در فروردین ماه سال جاری در مقایسه با سال گذشته گردیده و این در شرایطی است که کم بارشی نیز موجب کاهش ۳۴ درصدی حجم آب مخازن نیروگاه های برق آبی و متناسب با آن، کاهش ظرفیت تولید برق این نیروگاهها و ایجاد عدم توازن تولید و مصرف برق در کشور شده است.

اردکانیان خاطرنشان کرد:  وزارت نیرو با هدف تأمین برق پایدار، در طی یک سال گذشته به احداث واحدهای جدید نیروگا هی و شبکه های مورد نیاز اقدام و برای اجرای برنامه های مدیریت مصرف با همکاری مشترکان برنامه ریزی لازم را به عمل آورده است. اما با عنایت به کاهش تولید نیروگاه های برق آبی، برای جلوگیری از بروز خاموشی نیاز به اعمال برنامه های مدیریت مصرف به میزان ۳۲۰۰ مگاوات بیشتر از سال گذشته خواهـد بود.

وزیر نیرو در این نامه همچنین با اشاره به پاداش های در نظر گرفته شده برای مشترکانی که در هر استان با برنامه های مدیریت بار همکاری نمایند، اختیار نحوه اختصاص این پاداش ها را به استانداران واگذار نموده است.

خاطرنشان می سازد: در این نامه ها سقف مصرف هر استان در ماه های اردیبهشت، خرداد و سه ماه تابستان تعیین  و راهکارهای مدیریت مصرف در بخش های مختلف نیز به استان های مذکور به صورت جداگانه، ارائه شده است.

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۸۶٬۲۹۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =