۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
کد خبر: . ۸۵٬۱۲۹
توسعه صنعت خودروی کشور امیدوار کننده است

شریعتی، رییس سازمان استاندارد گفت: درک می کنیم که تحریم های ظالمانه، صنعت خودروسازی کشور را با موانع زیادی مواجه کرده اما این شرایط ناعادلانه نمی تواند مجوزی برای چشم پوشی از حقوق شهروندان باشد.

به گزارش بازار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، غلامرضا شریعتی، در بازدید از گروه خودروسازی سایپا به دستاوردهای این مجموعه صنعتی در طراحی پلتفرم های جدید و ارایه محصولات متنوع اشاره کرد و گفت: رشد و توسعه در شرکت سایپا شتاب گرفته که مرهون تلاش بی وقفه همه مهندسان و متخصصان  برای تولید و ارائه محصولات جدید است.

شریعتی صنعت خودرو را بخش غیر قابل انکار در زندگی مردم توصیف کرد و گفت: سازمان استاندارد به عنوان نهادی حاکمیتی باید درکنار حمایت از تولید ملی، حقوق مردم را استیفا و از آن صیانت کند.

وی، تصریح کرد: موظف هستیم تا علاوه بر حفظ و رعایت حقوق مردم و شهروندان، نقش خود را به‌عنوان حامی تولید با هدف تحقق شعار سال مبنی بر پشتیبانی و مانع‌زدایی به خوبی ایفا کنیم.

رییس سازمان ملی استاندارد، هدف از تصویب استانداردهای ۸۵ گانه مطابق با استانداردهای روز اروپا را حفظ حقوق مردم و تولیدکننده دانست و گفت: گروه خودروسازی سایپا زودتر از مهلت تعیین شده توانست این مقررات را در تولیدات خود پیاده کند که منتج به خروج پراید از خط تولید پیش از مهلت تعیین شد.

وی با بیان اینکه، اجرای استانداردها، مقررات فنی و کیفی صرفا تامین‌کننده حقوق مصرف کننده نیست، تصریح کرد: تولید باکیفیت حقی برای تولیدکننده نیز می باشد چرا که حضور موفق در بازار جهانی و رقابت پذیری محصولات را به دنبال دارد.

شریعتی بر رعایت حقوق مردم تاکید کرد و گفت: همه ما باید در قبال وظایف و مسئولیت خود متعهد باشیم و باید تلاش کنیم که حقوق شهروندان را با ارائه خدمات مناسب حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌های دقیق و صحیح در گروه سایپا بیانگر این است که شرکت در ریل و مسیر درستی قرار گرفته و نتایج موثری را برای صنعت خودروی کشور رقم خواهد زد.

شریعتی، استانداردهای ۸۵ گانه را رعایت حداقل ها در تولید دانست و افزود: انتظار داریم خودروسازان فراتر از این مقررات پیش روند و سازمان استاندارد نیز نهایت همکاری و حمایت را از تولید داخلی به عمل خواهد آورد.

شریعتی با بیان اینکه سابق بر این فقط یک محصول پراید معرف سایپا بود گفت: هم اکنون این مجموعه صنعتی با مدیریت صحیح، تکیه بر دانش و  بهره مندی از نیروهای متخصص وارد مسیر نوگرا و تحول گرا شده و حرکتی شتابان رو به توسعه و پیشرفت دارد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، بر تکمیل مراکز تست خودرو تاکید کرد و گفت: در صورت ایجاد تست تصادف، مراکز تست خودرو تکمیل می شود و دیگر نیازی به ارسال خودرو به خارج از کشور برای انجام تست نیست.

وی در همین زمینه ادامه داد: خودروسازان می توانند با همکاری های متقابل، امکانات و یافته های خود را برای حصول نتیجه ای مطلوب و قابل اعتماد به اشتراک گذارند.

وی ابراز امیدواری کرد: نام خودروسازان ایرانی با ارائه محصولات متنوع و منطبق بر استانداردهای روز دنیا در سالهای آتی به عنوان خودروسازان برتر در منطقه مطرح شوند و در اینصورت است که مردم خودروهای داخلی با کیفیت‌ را به انواع خارجی ترجیح می دهند.

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
کد خبر: ۸۵٬۱۲۹

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =