۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶
کد خبر: . ۸۴٬۸۹۱
بهینه مصرف کنید تا آب و برق قطع نشود

رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در فروردین گفت: چهار میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک پرمصرف خانگی داریم که باید همکاری کنند و مصارفشان را کاهش دهند.

به گزارش بازار، غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: به رغم این که امسال کاهش قابل توجهی در نزولات آسمانی داشته ایم، برای تامین برق پایدار، پیش بینی‌ها و برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است تا پیک تابستان امسال را هم به خوبی بگذرانیم.

او با بیان این که کاهش قابل توجهی در منابع آبی به ویژه در کرخه و دز به وجود آمده گفت: جمع آوری رمزارزهای غیرمجاز، کاهش ۵۰ درصدی مصرف در ادارات دولتی و تعدیل روشنایی معابر و یک درمیان کردن چراغ‌ها از اقداماتی است که برای مدیریت تامین پایدار برق انجام می شود.

رخشانی مهر با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در فروردین گفت: ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک پرمصرف خانگی داریم که باید همکاری کنند و مصارفشان را کاهش دهند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر افزود: با آگاه سازی و اطلاع رسانی‌های صورت گرفته از آبان ماه ۶ درصد از جمعیت پرمصرف‌ها کاسته شده است.

این مسئول با بیان این که حدود ۲۴ هزار مگاوات نیاز مصرف بخش سرمایش است گفت: شهروندان کولرهای گازی را روی ۲۴ درجه و کولرهای آبی را روی دور کند بگذارند تا مصرف برق به حداقل برسد.

سید حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور نیز گفت: در سال آبی جاری حدود ۱۲۷ میلیمتر بارندگی داشته ایم که نسبت به متوسط بلند مدت ۴۰ درصد کاهش نزولات داشته ایم.

کشفی گفت: در حوزه آبریز هامون ۸۰ درصد و حوزه دریاچه ارومیه ۵۰ درصد کاهش بارندگی داشته و آورده سدهای ما به شدت کم شده است.

او افزود: حدود ۲۰ درصد مخزن سدهای ما کاهش پیدا کرده است.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری آبفای کشور با بیان این که در وضع آبی بسیار نامطلوبی به سر می‌بریم افزود: با توجه به این که گرما زودتر شروع شده مصرف نسبت به زمان مشابه افزایش پیدا کرده است.

کشفی گفت: امسال ۲۵۰ شهر ما با تنش آبی روبرو خواهند شد و ۷ هزار روستا نیاز به آبرسانی با تانکر خواهند داشت.

این مسئول با تقسیم مصرف کنندگان به خوش مصرف، بد مصرف و کم مصرف گفت: روزانه مصرف مشترکان رصد می‌شود و بد مصرف‌ها اگر مصرفشان را کاهش ندهند شامل جریمه خواهند شد.

۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶
کد خبر: ۸۴٬۸۹۱

اخبار مرتبط

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =